Sprzedaż Skutera

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #182244
    Adisq44
    Użytkownik
    • 1
    • 2Postów:

    Witam, mam pewien problem do którego nie wiem czy jest rozwiązanie.
    Jestem Adrian, mam 17 lat i jeżdzę Yamaha booster, mój problem polega na tym iż chce zmienić skuter na jakaś biegówke, mam kupca wszystko okej, jedynym problemem jest to że w czasie zakupu Yamahy zarejestrowałem ja na moją babcie, która aktualnie przebywa za granicą, wiec nie mam jak z przyszłym kupujacym spisać umowy, skuter jest zarejestrowany na nia a wraca ona dopiero za 4 miesiace 🙁
    Jest jakieś rozwiazanie tego problemu ? Czy musze czekać ? Czy mogła by babcia napisać takowa umowe za granica i wysłać poczta do mnie a nastepnie kupujacy uzupełni swoje dane ? Chyba nie ma takiej opcji gdyż musi ona iśc do gminy i powiedzieć że sprzedała ? Nie mam pojecia 🙁
    Pomóżcie ! Jeśli napisałem w złym temacie to przepraszam ale jestem nowy.
    Dzieki i pozdrawiam, Adrian 🙂

    #182246
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2
    • 2 000Postów:

    Spawdź w wydziale komunikacji, jak wygląda pełnomocnictwo. Nie załatwiałem tego, ale może wystarczy, że weźmiesz druczek, wyślesz babci, ona odeśle, ty zarejestrujesz (oczywiście płacąc) i już będziesz mógł zgłosić sprzedaż.
    Gorzej, że kupujący może chcieć podpisać umowę z właścicielem, a nie z Tobą…
    Nie jestem pewny tego, co napisałem – strzelam.

    #182247
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

    Babcia mogłaby na wydrukowanej umowie tylko się podpisać. Problem polega na tym, że raczej nie zgodzi się na to kupujący. No chyba, że kupującym będzie Twoj dobry znajomy, lub ktoś z rodziny. Kupujący powinien sprawdzić sprzedającego z jego dokumentem tożsamości i umową. Sprzedający powinien podpisać umowę w obecności kupującego. Tego raczej nie przeskoczysz.
    Pełnomocnictwo z zagranicy musiałoby być notarialne, następnie przetłumaczone i poświadczone przez tłumacza przysięgłego. Skórka za wyprawkę. Taniej może wyjść wycieczka kupującego do babci (byle nie za daleko)… :)))

    #182248
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2
    • 2 000Postów:

    To moje wrażenie, czy zainfekowałem większość wątków….?
    Jakiś nadaktywny jestem, idę prać ręcznie 🙂

    #182254
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

    No faktycznie, obsikałeś wszystkie wątki… W tym tempie pracując, to jeszcze dostaniesz premię od właściciela forum, za wyrabianie wpisów… Tak, czy inaczej zasłużyłeś co najmniej na pochwałę przed frontem kompanii… Dobrej nocy… :)))))))))

    #182256
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Niech ci babcia wypełni umowy [2szt] i wyśle ksero dowodu to wystarczy do sprzedaży i uwiarygodnienia kto jest właścicielem[ksero dowodu pokazujesz nie dajesz kupującemu] i tyle do gminy iść nie musi wysyła ksero umowy do ubezpieczyciela i już jesteście kryci a do uk pójdzie jak przyjedzie:)

    #182259
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2
    • 2 000Postów:

    Panowie,
    przepraszam za zaśmiecenie wczoraj całego forum – słabszy dzień miałem.
    Pozdrawiam!

    #182279
    Adisq44
    Użytkownik
    • 1
    • 2Postów:

    Czyli przysyła mi babcia 2 umowy uzupełnione, i ksero dowodu, wypełniamy 2 umowy i skuterek sprzedany. Z jedna umową moge ja sie wybrać do ubezpeczalni pokazać że babcia sprzedała skuter i po sprawie ?

    #182283
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

    Pamiętaj tylko. że kupujący wcale nie musi się na to zgodzić! To jego dobra wola i jego ryzyko… :))

    #182287
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Adisq44 napisał:

    Czyli przysyła mi babcia 2 umowy uzupełnione, i ksero dowodu, wypełniamy 2 umowy i skuterek sprzedany. Z jedna umową moge ja sie wybrać do ubezpeczalni pokazać że babcia sprzedała skuter i po sprawie ?

    Tak,a jak babunia ci napisze upoważnienie to do wk też możesz iść i zgłosić.

    #182302
    Jam
    Użytkownik
    • 5
    • 108Postów:

    Niech bsbcia zrobi na ciebie darowizne (specjslny druk) i upowaznienie do zalatwienia tego bez jej obecnosci. Jak juz skuter bedzie twojto go sprzedaj i tyle

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button