Sprężyna Malossi nie wpuszcza paska w sprzęgło.

Witam dziś próbowałem założyć sprężyne biało malossi lecz nie mogę założyć paska na wariator bo pasek bardzo ciężko wchodz w sprzęgło. ale zauważyłem że nowa sprężyna jest trochę większą od seryjnej.Co mam zrobić?

Sprawa sama się wyjaśniła. ale mam pytanie bo po zamontowaniu jej skuter ma trochę gorsze osiągi. od zera do 50 ma małe obroty a po 60 łapie takie że szok dlaczego?

Po wymianie sprężyny centralnej trzeba wymienić rolki wariatora

Dla sprężyn o twardości 10% należy wybrać rolki z przedziału 6-10g.
Dla sprężyn o twardości 20% należy wybrać rolki z przedziału 5-6g.
Dla sprężyn o twardości 30-40% należy wybrać rolki z przedziału 4,2-5g.
Dla sprężyn o twardości 50-60% należy wybrać rolki z przedziału 3,2-4,5g.
Dla sprężyn o twardości 70% i więcej...należy wybrać rolki z przedziału poniżej 4,5g

Tutaj masz trochę teori ale w praktyce jest różnie. Musiał byś mieć rolki testowe i sam dobrać sobie optymalne rolki do danej centralki. Najlepiej markerem zaznacz sobie na wariatorze pasek jakiś z góry na dół i załóż rolki pojeździj trochę i sprawdź jak wysoko wchodzi pasek na wariator i przy tym sprawdzisz sobie przyspieszenie i prędkość maxymalną. I wymieniaj rolki i testuj.

ok pobawie się, dzięki

michal jaki masz cylek ?

seryjny. i mam pytanie bo od 0-30 przyspieszenie słabe a obroty małe a od 30-75 ładnie łapie obroty i zaje**** przyspieszenie a założyłem trochę lżejsze i też muł do 30 a po 30 ma mega obroty dlaczego?

seryjny. i mam pytanie bo od 0-30 przyspieszenie słabe a obroty małe a od 30-75 ładnie łapie obroty i zaje**** przyspieszenie a założyłem trochę lżejsze i też muł do 30 a po 30 ma mega obroty dlaczego?
Edit: dodalo 2 posty...

Ja jak kupiłem multivara to w zestawie miałem seryjne rolki 7g i na 50cc były wystarczające. Aktualnie mam airsala 80cc i obroty przy ruszaniu do vmaxa ma full. Na 50cc to samo. Tez obroty full, ale byl 2x slabszy niz na airsalu