Sprawdzanie oleju w skuterze

Czytam sobie instrukcje obsługi do skutera Kingway i tam jest napisane tak w punkcie drugim dotyczącym sprawdzaniu poziomu oleju:
"Zatrzymać silnik i ustawić poziomo pojazd."
I teraz nie wiem, mam go położyć na boku? Bo chyba nie pisaliby czegoś takiego bez powodu? Albo świruję i "poziomo" oznacza "normalną" pozycję tego pojazdu - czyli na dwóch kołach :)

dsue napisał:

Czytam sobie instrukcje obsługi do skutera Kingway i tam jest napisane tak w punkcie drugim dotyczącym sprawdzaniu poziomu oleju:
\"Zatrzymać silnik i ustawić poziomo pojazd.\"
I teraz nie wiem, mam go położyć na boku? .....

Położ go na boku, połóż się na nim i sory za wyrażenie ale pierdoln..... się w łeb, najlepiej ciężkim młotkiem i napisz czy się olej wymienił i czy to pomogło .... - jak nie umiesz czytać instrukcji to idź do lekarza.

Ile masz lat i kto Cię spłodził? Napisz a Cię pomszczę....

No cóż, nie miałem wcześniej ŻADNEGO doświadczenia z pojazdami innymi niż rower więc podchodzę do tematu poważnie i próbuję czytać ze zrozumieniem. Nie wszystko to co dla Ciebie jest oczywiste, będzie oczywiste dla mnie.

No to się połóż na laskę i czekaj na trzęsienie ziemi.......

Chyba nie umiesz czytać, a nie czytać ze zrozumieniem.........

Czyli mi nie napiszesz co znaczy "ustawić poziomo pojazd". Ok, nie ma problemu, pozwolisz jednak że będę pytał zawsze gdy będę miał wątpliwości - jestem kompletnym laikiem w temacie motoryzacji jak kiedyś wielu teraźniejszych "znawców". Każdy kiedyś zaczynał od pytań. Chyba że jesteś jednym z tych którzy najpierw wpie..lą a potem pytają o drogę.

wykopac dolek wg poziomicy wsadzic pojazd i zasypac
jak olej wyplynie to dobry poziom

Sory kolego ale jak nie wiesz czym się różni poziom od pionu to o czym mamy rozmawiać?
Jesteś z MatPlanety czy co?
skąd żeś się urwał?

A ja koledze pomogę, bo może rzeczywiście jest lajkiem.
Stawiasz skuter na centralnej nóżce, i z prawej strony skutera masz wkręcony mały bagnet do silnika. - Jest on obok wentylatora. Odkręcasz, wycierasz, wkręcasz, odkręcasz i patrzysz pod światło. Olej musi być między tymi kratkami. Nie może być za wysoko kratek, ani za nisko.

Ehh, jak mam to wytłumaczyć... Jest skuter, jego naturalna pozycja to ta na kołach, więc jeśli w instrukcji jest WYRAŹNIE zaznaczone: "ustawić poziomo pojazd" - to logiczne że osoba nie mająca doświadczenia zaczyna się zastanawiać dlaczego akurat w tym miejscu padło takie sformułowanie? Ano - być może dlatego że "ustawić poziomo pojazd" oznacza inną pozycję pojazdu - nie tę "naturalną". Bo w innym przypadku po kiego grzyba pisali by o czymś oczywistym?

izdebski12: Dziękuję za rozwianie wątpliwości. Mam nadzieję że mój poprzedni post rozjaśnił nieco mój tok myślenia. Tak, jestem laikiem jeśli chodzi o motoryzacje w ogólności i skutery w szczególności. Ale czas na zmiany i jeśli będzie potrzeba to będę zadawał "głupie" pytania.

na centralnej to raczej tez nie bedzie poziomu-jak juz to na centralnej i tak samo kola przod i tyl ustawione -od podloza poziomego rowno :)

WODZU: Albo masz zły dziń albo temat Cię przerósł, przykro mi.

Dla mnie EOT (WODZU: to znaczy: "End of topic").

Masz rację - przerósł mnie temat. Przyznaję się i pozdrawiam.

:) czasami tak jest tez mnie bierze

Cześć!
Chodzi o to aby skuter był ustawiony równo a nie przechylony na jakąś stronę bo jeżeli stoi na bocznej stopce to stoi również na dwóch kołach :) Ale rozumiem cię dla niektórych może się to kojarzyć z położeniem skutera na boku. Mogliby po prostu napisać: skuter postawić na stopce centralnej i koła tak samo ustawić do podłoża.
Pozdro!

ja pierdolę , co za beznadzieja , jak ktoś nie wie jak sprawdzić olej to na hulajnogę z takim .