Sprawdzanie dozownika oleju 2t

Witam, przeczytałem artykuł o sprawdzaniu czy dozownik oleju działa poprawnie wyszło mi: 1:52, tyle że pomiar nie był baardzo precyzyjny. Jak myślicie, skoro skuter ma już ponad 4500 przebiegu to opłaca to się idealnie sprawdzać? Dodam jeszcze, że mechanik mi ostatnio gaźnik regulował i nie wiem czy dobrze ilość oleju ustawił. Może się mylę, może poprostu tej ilości oleju się nie ustawia. Po regulacji gaźnika zrobiłem już ok 300 km i skuter jeździ normalnie. Poradzicie coś? :)

a jaki to artykuł?

http://www.skuterowo.com/czy-dozownik-oleju-dziala-poprawnie-sprawdz/

poradzi ktos cos?

Wydaję mi się, że ilość oleju reguluje się na pompie; a nie na gaźniku ;)
A co do ilości, to zależy czy skuter jest po tuningu i jest katowany (wtedy powinno być ok 1:35-1:40); natomiast przy normalnej jeździe 1:52 to powinno być ok (może troszkę za mało oleju).

jak automatyczne dozowanie oleju to jest niergorowalne. reguluje go pompka sprzezona z walem silnika. im wieksze obroty tym wieksza dawka oleju

W niektórych skuterach można regulować dawkę oleju podawaną przez dozownik.Można to uczynić w skuterze Gilera Runner przykładowo.

Bo ja słyszałem, że gdzieś na gaźniku jest śruba od dawki oleju, czy to prawda?

Tylko na pompie sprzężonej z wałem reguluje się dawkę oleju. Ostatnio przerabiałem temat ponieważ odkręciło się mocowanie tego dozownika i rozsprzęglił się z wałem i zatarłem 2 cylinry ponieważ nie przyszło mi do głowy że to wina mocowania tego badziewia. Teraz mieszam tylko z benzyną 100ml oleju na 5l benzyny.

Okej dzięki za odpowiedzi :)