Spóźniona rejestracja skutera

Witam. Mam skutera marki zongshen 50. Kupiłem go 23.09.2016r ubezpieczenie oc było do 05.05.2017 .Jestem trzecim właścicielem tego skutera i jakie mogę mieć konsekwencje jeśli chciałbym go zarejestrować? W dowodzie rejestracyjnym są dane pierwszego właściciela i to mnie zastanawia bo drugi właściciel powinien mieć dowód rejestracyjny z swoimi danymi no bo jak go kupił to i musiał go przerejestrować na siebie a on tylko ma na siebie OC które już wygasło . Co w takim razie zrobić? Drugi właściciel sprzedał go bo został złapany pod wpływem % . Proszę internautów o pomoc jak to rozwiązać

nijak. masz mieć w umowach “ciągłość własnosci”. czyli wszystkie umowy poczynając od tego co jest w dowidzie az do twojej umowy.
idziesz i rejestrujesz

Czyli mam iść z tą umową co spisałem z drugim właścicielem? A czy w skarbówce nie będę mieć kary że nie jest opłacony ?

skarbówka to osobna kwestia i zalezy od kwoty za jaką kupiłes. Jak poniżej 1000 to nie musisz.
Reasumując - do zarejestrowania potrzebujesz ciągłość umów od tego co jest w dowodzie aż do ciebie. Jezeli masz umowe z ostatnim właścicielem a nie dał ci dowodu to tez to zgłaszasz w wydziale komunikacji i powiedzą ci co robić.
A do skarbówki idz czy tak czy siak.

Ten drugi właściciel nie przerejestrowywal go na siebie. W dowodzie są tylko dane pierwszego właściciela. Oc to i tak na siebie muszę zrobić a czy będzie kara w wydziale komunikacji?

nie