speedfight2 filtr powietrza

Siemka. Ostatnio kupiłem okazyjnie peugeota speedfight2. Mam pytanko. Ostatnio czyściłem filtr powietrza i okazało się że ta gąbeczka jest sucha. Nie jest nasączona żadnym olejem. Czy coś się może stać jak nie jest nasączona olejem?

Gabeczka powinno być nasączona olejem tylko dlatego aby różne paprochy przyklejały się do niego .

Kumpel ma aeroxa i tak samo ma suchą gąbeczkę. Przejechał 6.000 na suchej i nic mu się nie stało. Jakim olejem nasącac ? i ile kosztuje?

olej do gąbkowych filtrów powietrza
spray albo z butelce
butelkowy starcza na dłużej

filtr pierzesz w płynie do naczyń i suchy nawilżasz olejem, nadmiar wyciskujesz z powotem do butelki

Ja kilka tysięcy kilometrów przejechałem na suchym i nic się nie stało ale dla świętego spokoju kupiłem olej do filtrów powietrza w spreju i będę go używał.

aha. A 85kmh to dobry wynik dla speedfight2 Serii? Mierzone GPS

SlawOolol00G napisał:

aha. A 85kmh to dobry wynik dla speedfight2 Serii? Mierzone GPS

To nie źle Ci ten gps oszukuje ;) Tyle to ja jade skuterem na cylindrze 70ccm.

Mój like 50 na serii jedzie 75km/h po odblokowaniu. Może pocisnął z lekkiej górki i z wiatrem w plecy i tak mu wyszło.

like70 napisał:

Mój like 50 na serii jedzie 75km/h po odblokowaniu. Może pocisnął z lekkiej górki i z wiatrem w plecy i tak mu wyszło.

gps z górki zaniża, mierzy on prędkość poprawnie tylko na prostej drodze

Nasączanie filtra olejem jest konieczne kiedy jeździmy po drogach nieasfaltowych, lub po mocno zabrudzonych asfaltowych. Najlepiej używać olej w sprayu, gdyż łatwiej jest go rozprowadzić po filtrze.

ja ostatnio byłem zmuszony do regulacji gaźnika i czyszczenia filtra powietrza , gdyż po 2 tygodniach nie użytkowania skutera coś się zwaliło i przy pełnym odkręceniu manetki skuter się dławił,nie chciał jechać więcej niż 70(licznikowe żeby nie było :P) strzelał z wydechu i kultura pracy silnika była bardzo niska nawet jak na 2T. Filtr powietrza wyczyściłem bo był brudny, wysuszyłem i zamontowałem(niczym nie psikałem ani nic), w gaźniku to jedynie śrubkę od powietrza wkręciłem i wykręciłem o 1.5 obrotu. I po sprawie, skuter jak nowy i śmiga 85 bez problemu.