Speedfight 2 startuje dopiero z wysokich obrotów

Witam wszystkich jestem nowy na forum.
Mam pytanie otóż posiadam Speedfight 2 z 2004 rok lekki tuning posiadam wydech yasuni, wariator Polini speed control, sprzęgło seria, gaźnik dellorto 17,5, skuter jest odblokowany.
Chodzi o to że chciałbym żeby skuter startował na troszkę niższych obrotach mam żółte sprężynki sprzęgła nwm jakiej firmy, rolki takie jakie były w zestawie z wariatorem, sprężyna centralna biała mallosi, pasek mallosi kevlar. Proszę o pomoc w doradzeniu jakie sprężynki i rolki kupić. Zastanawiam się czy tak w ogóle powinno być bo dopiero gdy wchodzą dość wysokie obroty koło zaczyna się kręcić.

regulujesz to sobie twardością sprezynek na sprzęgle

A doradził byś jakie dokładnie?

Tutaj nie ma reguły . Ale możesz spróbować z miększymi :wink:

Jak nie ma reguły ? Właśnie że jest. Sprężynki odpowiadają tylko za to kiedy sprzęgło załapie. Każda firma ma swoje kolory i albo określa to w procentach albo w obrotach które trzeba dodać do serii. Więc jak nie lubisz starować z wysokich obrotów i mieć zryw to sobie kup seryjne sprężynki Czyli OEM. Tyle na temat.

No kolego nie ma reguły bo każde sprężynki z innymi rolkami czy centraklą zgrywają się inaczej . Nie mogę Ci powiedzieć np.że czerwone sprężynki + rolki 5 gram i powiedzmy biała sprężyna malossi da Ci super v max . To taki przykład i może nie za bardzo przemyślany ale wiesz kolego o co chodzi :wink:

Sprężynka sprzęgła jest tylko po to i jej twardość jest też tylko po to kiedy to sprzęgło zaciśnie się na dzwonie. I one nie mają nic do v-maxu. Jedyne co to róznica może być jeśli jest rolka 5 g i powiedzmy sprężyna stage 6 medium dla przykładu to powiedzmy że sprzęgło załapie przy 7 rmp z kolei gdy damy rolki 3.5 g załapie te 7 rpm szybciej i sprzęgło też. To jedyne różnice.

No tak masz rację i nie chcę się kłócić :wink: Chodziło mi o to że na regulację napędu nie ma reguły ( bo nie ma ) i tyle :smiley: Każda maszyna zachowuje się indywidualnie :wink:

Sprężynka sprzęgła jest tylko po to i jej twardość jest też tylko po to kiedy to sprzęgło zaciśnie się na dzwonie. I one nie mają nic do v-maxu. Jedyne co to róznica może być jeśli jest rolka 5 g i powiedzmy sprężyna stage 6 medium dla przykładu to powiedzmy że sprzęgło załapie przy 7 rmp z kolei gdy damy rolki 3.5 g załapie te 7 rpm szybciej i sprzęgło też. To jedyne różnice.
Nie. Nic tu do rzeczy nie ma sprezyna centralna i inne cuda czy obroty silnika. W przypadku sprezynek sprzęgła liczą się dwie rzeczy - twardość sprezyny i waga szczęki sprzęgła którą ta sprezynka trzyma. Wiec jeżeli mamy jakiś zestaw to on się zawsze zasprzęgli przy np 4390 obrotach SPRZEGŁA i bez znaczenia jest czy silnik bedzie miał wtedy 1300 obr czy 6000 obr. Ważne jest tylko jak szybki wiruje sprzęgło. Wiec jeżeli masz sprzęgło bez regulacji to jeżeli ma łapać wcześniej to się zakłada miększe spręzynki. W ramach jednego producenta to jeszcze można ryzykować z doborem miekszych po kolorze.. ale w przypadku różnych to już cięzko. Jedynym punktem odniesienia są seryjne spreżynki

No i kolega Wombat nam to wszystko elegancko wytłumaczył :wink:

Dzięki chłopaki dzisaj zamówiłem zestaw sprężyn z stage jak je założę to napisze czy uzyskałem oczekiwany rezultat.

Tyle że ich nie założysz :slight_smile: haha bo one są za małe do seryjnego sprzęgła. To są sprężynki do sprzęgieł tej samej firmy a czasami do danego typu. Tak że wtopiłeś.

Czekaj cytuję kolego:
Sprężynki sprzęgła Stage6 zaprojektowane z myślą o sprzęgłach oryginalnych - 3 szczękowych, ich zamiennikach oraz sprzęgle Stage6 Sport Pro. Doskonałe rezultaty. Zestaw dziewięciu sprężynek - trzy razy trzy różne twardości. Sprężynki sprzęgła Stage6 pozwalają na precyzyjną regulację pracy sprzęgła.
I na dodatek na stronie której zamawiałem masz takie okienko gdzie pisze(pasuje do) i jest tam Speedfight 2

Pokaż link do nich

https://sklep.mieloch.pl/szukaj/sprezynki-sprzegla-stage6-peugeot-3g.html?search=product&string=Sprężynki+stage+6&search_top=

A sorry dobre są :slight_smile: Myślałem że zamówiłeś Torque Control bo one są mniejsze. Zakładaj białe są najmiększe.

Spoko spróbuje z różnymi.