SPADŁA PRĘDKOŚĆ SKUTER QUEST 4T

witam wszystkich nie mam pojęcia czy w dobrym miejscu opisuje swój problem jeśli tak to przepraszam. MÓJ PROBLEM JEST następujący parę dni temu z powodu pęknięcia (rozerwania tłoku) i wykrzywienia jednego zaworu wymieniłem komplet (tłok cylinder zawory) wszystko tej samej pojemności która była wcześniej czyli 60 ccm po wymianie ustawiłem wałek rozrządu ustawiłem zawory szczelinomierzem na 0,10 (tak miałem wcześniej ustawione) jedyne czego nie założyłem to wężyk od pokrywy zaworów powinien być podłączony do wężyka (rurki)powietrza do filtra opisałem co wymieniłem co zrobiłem a dążę do tego że po wymianie części prędkość spadła o ponad 50% przed awarią skuter jeździł ponad stan licznika nie wiem ile dokładnie ale zamykał 60 km licznik do samiutkiego końca a po wymianie leci ledwo 45 kmh od dnia remontu przejechałem około 80 kilometrów może wie ktoś co może być przyczyna pozdrawiam.

zawory ustawiłeś na 0.10 . Zawory powinny być ustawione ssacy na 0.05 a wydechowy na 0.07. Wymieniłeś tłok i cylinder i zawory no to napewno jest kwestia dotarcia. Jak dobrze dotrzesz osiągi powinny się polepszyć.

kuba90876 dzięki za pomoc powiedz jeszcze z której strony silnika jest zawór ssący a z której wydechowy

zawór wydechowy masz bliżej wydechu :) a ssacy bliżej cylindra :)

kuba90876 dzieki za pomoc

Nie ma za co :)