Spadek mocy

Posiadam problem z zipp neken 50cc, mianowicie po kilku miesiącach stania w garażu wyciągnąłem go pierwszy raz żeby się przejechać. Po wyczyszczeniu świecy normalnie odpalił i ruszył, niestety pojawił się problem w postaci spadku mocy. Przed odstawieniem go do garażu potrafił osiągnąć prędkość w okolicach 70-75km/h teraz jedzie w granicach 63km/h. Przez co mógł dostać takiegp osłabienia? Dodam że na czwartym biegu ledwo co kręci się na obrotach. I kolejne pytanie, co mogło spowodować że zipp nie pali ze startera? Nie reaguje w ogóle na próbę odpalenia. Z góry dzięki za pomoc.

spadek mocy to nawet stare paliwo.

co znaczy że nie reaguje na próbe odpalanie? co nie reaguje? rozrusznik na guzik czy silnik na rozrusznik?

Nie reaguje rozrusznik na guzik, a co do osiągów to napewno paliwo? Od wyciągnięcia go z garażu przejechałem nim z 500km

nie, nie na pewno. to jedna z możliwości.
sko r nie reaguje na guzik to trzeba wszystko posprawdzać - sam rozrusznik, guzik, przekaźnik, zasilanie…itd

Nie ukrywając głównie chodzi mi o znalezienie przyczyny spadku prędkości i czemu na czwartym biegu prawie w ogóle się nie wkręca na obroty.
Jutro będę sprawdzał co i jak z tym starterem.