Spadek mocy skutera.

Witam. Posiadam skuter 4-suw. Problem ze spadkiem mocy pojawił się gdy do baku z benzyną został wlany olej (wiem, dziwny przypadek:P). Od tego czasu skuter jedzie max 50 kmh, bardzo wolno się rusza praktycznie brak przyspieszenia. Skuter był już u 3 mechaników gdzie jeden wymieniał wał, następny próbował z innym gaźnikiem a kolejny zrobił właśnie coś co pomogło częściowo bo przedtem skuter jechał 30 kmh. A przed zdarzeniem skuter bez problemu jechał 60, a nawet 65 kmh. Skuter był kupowany nowy lecz ma już 2 lata i dzisiaj kumpel będzie mi zdejmował blokady, bo podobno jeszcze są. Ma przejechane 7500 km. Jeśli ktoś wpadnie co można jeszcze sprawdzić, proszę mi pomóc :). Pozdrawiam!

są jeszcze środki do paliwa które czyszczą cały układ paliwowy ( wtryski , gaźnik i przewody ) + paliwko 98 oktan daje efekty , ale skoro już 3 mechanioli grzebało i wał wymieniali co nie miał z tym nic wspólnego to teraz loteria - grzebanie do skutku , a że tak zapytam po jaką cholerę był wlany olej do baku w 4 suwie ? kogoś dobrze powaliło .
sprawdź kompresję .

Co do oleju to był zupełny przypadek :P. A jak sprawdza się kompresję? Ja jestem zielony w tym.

jak jesteś zielony to zwróć się z tym do warsztatu , oni mają odp. sprzęt.

Żeby sprawdzić kompresje trzeba odkręcić świece. Zatkaj dziurę od świecy palcem i kopnij go z kopajki. Później wlej oleju zwykłego i zatkaj i znowu kopnij. Jak jest większe ciśnienie to pierścienie lub zawory. A jak takie same to może świeca była słabo zakręcona. Jak był wlany olej to może świeca jest brudna i wystarczy wymienić.