slychac klekot od silnika . Pomocy???????????????

Po wyczyszczeniu dokladnie filtra powietrza w załaczonym silniku slychac klekot.. Co to moze byc?? jakas powazna usterka?????

ściągnij pokrywę przekładni i sprawdź czy to stamtąd.

Myślę że "klekot silnika" nie ma nic wspólnego z tym że, wyczyściłeś filtr powietrza. Pewnie zawory mają duże luzy i "klekoczą" ;)

Oj nie wiem dzisiaj wymienilem olej i po paru godzinach jazdy uslyszalem chrobotanie gdzies w okolicach paska napedowegoprzy tylnym kole i nie wiem co moze byc przyczyna tego zjawiska?
Przy cofaniu bardzo duzy opór stawia kolo,wiec prosze o jakies informacje dotyczace tej usterki w Torosie El Diablo...

uwaga stawiam diagnozę :
COŚ TRZE

na serio to weź klucze do rączki i sprawdź co się tam narobiło albo oddaj do mechanika

"barteklodz" Nie chce samemu tam grzebac tylko chcialbym sie dowiedziec jaka jest przyczyna tej usterki,poniewaz skuter jest jeszcze na gwarancji a ma zaledwie przejechane 1720km.

to tym bardziej oddaj do serwisu jeśli zależy na gwarancji
niestety bez rozkręcenia się nie da dokładnie stwierdzić co go boli

Może to diesel ; d

Nagraj to chrobotanie, bo zaraz ktoś Ci powie żebyś na złom oddał bzyka.
Klekot potocznie wskazuje na zawory - ale równie dobrze klekotaniem można nazwać zasysanie lewego powietrza na łączeniu filtra powietrza z gaźnikiem.
Daj jakiś filmik łatwiej będzie coś "zdiagnozować".

http://www.youtube.com/watch?v=sYHsTqstL-4&feature=youtu.be

O to ten filmik, mnie sie wydaje ze to moze miec problem z wariatorem lub jakas dziurka w tłumiku..

Dobra chlopaki juz nie trzeba doszedlem sam do tego bylo to " luzna srubka pomiedzy dwoma blachami laczace tlumik i miske olejowa.

Więc zamiast płacić mechaniorowi wypij sobie piwko za swoją robotę ;)