Ślepa kiszka, znowu -,-

Witam, mam problem z jedną z blokad w vitality 2t a mianowicie chodzi mi o ślepą kiszkę. Mechanik odcinając ją wyjął mi też zawór egr (to nad tłumikiem co chłodzi spaliny i je dopala). Skuter jeszcze na gwarancji, więc chciałem aby zamontował to od nowa. Mechanik pojechał do Kymco na Wał Miedzeszyński i dowiedział się, że gwarancji nie tracę. Chcę jednak, żeby założył ten zawór. On powiedział mi, że montując ten zawór musi dospawać ślepą kiszkę bo inaczej ten zawór nie bedzie do niczego podczepiony. Pomóżcie, czy to tak ma wyglądać? Myslałem ze to tylko wycina się tą ślepą kiszkę. Dodam jeszcze, że u kolegi w Vitalitce zawór jest, kiszki nie ma.

tan zawór tylko był ci potrzebny do wpuszczania świeżego powietrza zeby spaliny były bardziej dopalone (nie wiem jak to innaczej nazwać)
więc jak tego nie bedziesz miał to nic się nie stanie

ale co mam zrobić żeby mieć ten zawór a nie miec ślepej kiszki?

musiałbym wiedzieć jak ci to mechanik zrobił--> tak to nie jestem wstanie ci tego powiedzieć

ale bez zaworu też można jeżdzić więc nie musisz się o nic bać

Wiem wiem że można jezdzić, ale chce to miec z powrotem ;p mechanik odciął ślepą kiszke, zdjął tą metalową rurkę i gumową(egr), wszystko zaspawał, zaślepił. Twierdzi że ten zawór egr łączy sie jakoś z tą ślepą kiszką

To jedź do mechanika któremu zleciłeś odcięcie i zapłaciłeś za to. Teraz zapłacisz za swoją głupotę :) I niech Cię ten mechanik skasuje tak dobrze aby odechciało ci się eksperymentów :)

....ojeju, odciąłem...ojeju chcę mieć to z powrotem...ojeju jak to zrobić...ojeju...

po kiego **uja Ci ten zawór ? Tylko po to żeby był ? Bo on w niczym nie pomaga, prędkości maksymalnej nie podnosi, spalania nie obniża...

Ten egr,czy ta slepa kiszka to tylko dla ekologów jest,kierowca nic na tym nie skorzysta

Hejterów nie potrzebuje, chodzi o to, że mogę przez to stracic gwarancję. Czy któś może mi powiedzieć jak jest zakończony ten zawór egr ? jest on dospawany metalową rurką do tłumika, poźniej idąc ku górze jest gumowy a potem łączy się do czegoś czy po prostu ten kabel sobie "wisi" Mechanik właśnie zrobił tak ze wisi i mówi że tak ma być? Pomoże ktoś?