Słaby Start oraz prędkość.

Witajcie forumowicze,

Mam pewien problem z moim Keeway'em RY8, ma strasznego muła przy starcie oraz v-max jest mały gdyż wcześniej osiągałem nim 70km/h ( licznikowe ) , teraz osiąga po 50-55km/h ( licznikowe ) .
Pojemność: 50ccm.
Blokad nie ma.
Rzeczy, które zrobiłem to : Pasek nowiutki , Filtr powietrza wyczyszczony , Świeca zmieniona (NGK).
Nie wiem jakie mam rolki (ile gram).
Jak jadę na nim wkręca mi się do 5,5-6,2 Tyś obrotów ( ważę 75kg ), a jeśli tylne koło podniosę i dam manetkę to ładnie do stukał do 7,3tyś obrotów ( dalej już nie chciałem go piłować :) ).

Bardzo bym prosił o pomoc bo to trochę irytujące jest.

Dzięki.

@@

Ps. Jeśli to coś pomoże to odpala bez kłopotów.

a jaki przebieg?

pasek nowiutki.. ale może zbyt cienki? dokładnie dobierałeś?

Pasek jest taki jak powinien być w sklepie dałem im stary dali mi nowy i jeszcze sprawdzali w komputerze rozmiary.
Przebieg: 19.689 KM. No trochę nastukał ( nie mam go od nowości ) .

Jakieś pomysły?

Prawdo podobnie on już się domaga wymiany góry po przebiegu który podałeś to swoje przeżył

Jak pasek jest nowy to się musi dotrzeć na napędzie. Jeśli rolki nie były zmieniane (a koszt nieduży to warto wymienić) to znaczy, że wariator i sprzęgło mają tę samą charakterystykę co wcześniej. Nowy jest w tym zestawie pasek - więc to musi być on. Za 100-200km powinien się już ułożyć/wyciągnąć. Jeśli dalej będzie problem, podejrzewałbym za szeroki pasek dla tej mocy silnika.

A może to być wina rolek? Jakie rolki dobrać najlepiej (jaka waga)?
A to, że jak jadę to mi kręci do 6.2tys obrotów, a jak postawie go na stopce i przekręcę manetke mi obroty ładnie kręci ponad 7tys. To co to może byc ?

Jeśli silnik nie osiąga obrotów wyższych znaczy że pasek nie wchodzi na wariatorze do wysokiego położenia. Przyczyny mogą być różne: mało mocy, za ciężkie rolki, za szeroki pasek. Pamiętaj, że jadąc na skuterze nie będziesz miał takich wyników jak z tylnym kołem w powietrzu, ponieważ nie masz wtedy oporów wynikających z ruch pojazdu (opory toczenia, powietrza, tarcia itd).

Rozumiem ,że nie będę miał wyników takich jak z tylnym kołem w "powietrzu" lecz patrząc na ten filmik : Seria Keeway i bardzo ładnie kręci obroty na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=QiCwq2BK-Uo .
Mam na celowniku rolki takie : http://www.gpmoto.pl/dzial-napedowy/rolki-wariatora/rolki%2015x12/rolki%20mline%2015x12/
Myślałem o wadze 4,70g lub 5,30g , co myślicie ?

myślimy że rolki sie dobiera niestety doświadczalnie. chyba że masz absolutna serie i zmieniasz tylko rolki - to wtedy jest duże prawdopodobieństwo że osiagniesz to co inna seria z podobnymi rolkami. Ale do końca tez pewności nie ma

To mam rozumieć , że zmiana rolek nic nie da ?
Tak mam serie.