Słabe ładowanie i zbyt szybko migajaca strona kierunkowskazu ZK50

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Słabe ładowanie i zbyt szybko migajaca strona kierunkowskazu ZK50

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Maritak Maritak 2 tygodnie, 2 dni temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Maritak
    Maritak
    Użytkownik

Tak jak w temacie,jedna strona kierunkowskazu miga u mnie za szybko mimo,żę żarówki są sprawne.Czasem przekładanie żarówek z tyłu powodowało ze zmieniała się strona która za szybko migała,ale teraz caly czas lewa strona miga ze 2/3razy szybciej 🙁 Jak mogą to naprawić?
    Kolejnym problem jest słabe ładowanie.Zaczyna sie przy 5k obrotów i nie przekracza 13v,co moze byc przyczyna w tym wypadku?W tym motorku ładowanie powinno wynosić koło 14v

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a nie wsadziłeś sobie LEdów zamiast żarówek? bo to albo pada przerywacz albo am za małe obciążenie
    a ładowanie to podstawa to regulator napięcia

ziuuummmm….
    Maritak
    Użytkownik

Nieee,wsadziłem taką żarówkę jaka była czyli 12v 10w https://sklep.mieloch.pl/files/fotob/Z056035xl_501297.JPG.
    Co do napięcia to po prostu kupić regulator napięcia i po wymianie sprawdzić? Tak samo z żarówkami zaczac od przerywacza?

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nooo

ale zacznij od przerywacza bo to może tez problem kierunków rozwiązać

ziuuummmm….
    Maritak
    Użytkownik

Po wymianie kabla masowego ładowanie rzędu 14.60 jest więc jest bardzo dobrze,ale nadal został problem kierunkowskazu 🙁 Po wlozeniu żarówki 20 watowej instalacja zaczyna działac prawidłowo,o co chodzi?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

posprawdzaj żarówki, może któraś jest za słaba

ziuuummmm….
    Maritak
    Użytkownik

Wszystkie żarówki sa takie same 🙁

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

z oznaczenia – ale zużycie może być rózne lub jest błąd w oznaczeniu na którejś.
    Przerywacz do zwykłych żarówek to proste urządzenie – miga tym szybciej im mniejsze jest obciążenie. To jak w samochodzie z klasycznymi żarówkami – jak ci jedna padnie to kierunek zaczyna migać szybciej.
    Wiec albo pada przerywacz albo z którąś żarówką jest coś nie tak (lub co gorsza „bywa” nie tak ale tylko czasami).

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

…z oznaczenia – ale zużycie może być rózne lub jest błąd w oznaczeniu na którejś…

Dokładnie. Żarówki mogą być źle oznaczone. Jakiś czas temu w samochodzie zapaliła mi się kontrolka [!] że wysiadło światło pozycyjne z przodu. Są tam żarówki 12V/5W. Kupiłem nową 12V/5W, wstawiłem, zapaliła się i…. kontrolka jak się przedtem świeciła tak się nadal świeciła. Wymieniłem na drugą – to samo. Dopiero sprawdzenie na stole i okazało się że żarówki są 12V/3W ! Obie w opakowaniu 5W. Kupiłem inne 5W i po problemie – kontrolka zgasła.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
    Maritak
    Użytkownik

Po wymianie przerywacza problem ustąpił 🙂 Chciałbym sie was jeszcze zapytac,bo zetka jest przerobiona na 72cc,a do kategorii A2/B brakuje mi jeszcze paru miesięcy.W głowie narodził mi się taki plan,zeby jechac zetką w nocy w okolice warszawy(czyli koło 400km w jedną stronę).Czy taka zetunia da rade jesli ja i moj tyłek wysiedzimy?Co ewentualnie warto sprawdzic i co przygotowac przed takim wyjazdem lub wymienic dla swietego spokoju?Wyjazd byłby planowany na czerwiec/lipiec

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie