Skuter Zipp. Przerwywa podczas jazdy.

Witam.
Dwa tygodnie temu jechałem skuterem ale było bardzo gorąco i zrobilem około 15 km i na tym odcinku mi zgasł 3 razy w drodze i nie szło go odpalić. Czytałem inne fora ale odpowiedzi nie znalazlem.
Wyczyściłem filtr powietrza / paliwa /gaźnik,
Wymieniłem świece,
Zalałem lepszego paliwa,
Jak skuter zgaśnie to potem kręci tak jakby nie było w nim iskry albo wyjęty kabel od świecy.
Pożyczyłem moduł zaplonowy od kolegi ale to też nie to ponieważ jak zgasł na moim module zapłonowym i nie szło go odpalić założyłem kolegi moduł i odpalił bez problemu ruszyłem 10 -20m i zgasł i znowu nei szło odpalić więc znowu zamieniłem moduł na mój i zrobiłem 2km. Więc to nie to ponieważ kolega normalnie jeździ na swoim i na moim module. Czytałem również ze przyczyną może być kabel od masy ale nie wiem jak go znaleść. Prawdopodobnie u mnie to jest gdyż jak mi zgasł nie szło go odpalić to potrząsłem nim troche i normalnie jechał dalej ale też zgasł po jakiś 5 km. Kabel od świecy nie wygląda żeby miał przebicie. Ssanie tu nic nie moge powiedzieć ponieważ nie mam jak sprawdzić. Olej w silniku zawsze był. Mam przejechane okolo 14 tyś. km gaźnik ustawiałem i regulowałem zawory jak było 10 tyś km. . Więc też bym to wykluczył ponieważ zrobiłem 10 tyś km bez regulowania i ustawiania a teraz po 2 tys km by padł? Co może być jeszcze ?
Zipp Vapor
4t
14 tyś km przejechane
Żarówek nie pali:D

Zawory reguluje się co 4000-5000 km, więc to mogą potrzebować ustawienia

Może zobacz czy w cylindrze nic sie nie przyciera. Na wszelki wielki.