Skuter zatarty?

Witam, mam skuter Romet Traffico XS 50.
Mam przejechane 900km w ciągu 2 miesięcy.
Podczas jazdy wszystko jest ok, jedzie mi czasami nawet 50km
ale podczas postoju np. na światłach [minuta] gdy ponownie ruszam na full manecie skuter się dławi? czy jak to ująć?
Po prostu jedzie pół metra stoi w miejscu i potem już jedzie normalnie.
Jest zatarty czy co? Proszę o szybką odp.

Nie jest zatarty. Musisz wyregulować gaznik.

A co świadczy o zatarciu?

Początkowo skuter będzie strasznie kopcił i przerywał, aż w końcu zgaśnie i juz nie odpali.

Jeśli by się zatarł to poprostu już nie uruchomisz silnika ponieważ tłok zatrzyma się w cylindrze i go nie ruszysz. Zacierający się silnik ma duże problemy z odpalaniem a gdy już odpali to nie równo pracuje i przerywa, ma duże wibracje i praktycznie nie ma siły do ruszenia.

PS. Mam ten sam skuter i początkowo też miałem taki problem że przyduszało go moment na światłach i dopiero jechał ale wyregulowałem gaźnik i jak narazie mam już 3 tys km i nie ma tego problemu.

A czy po przejechaniu 1000KM mogę już spokojnie zdejmować blokadę z gaźnika?

tak

A tak poza tematem, na jaki kolor przemalowalibyście mój skuter?
Teraz wygląda tak
http://csimg.leguide.com/process_image.php?req=PL/0000461211557/T/340x340/C/FFFFFF/url/skuter-romet-router-traffico.jpg

A jakbyście mieli 1 kolor zmienić? To który i na jaki?

Ja mam taki sam tylko że zamiast czerwonego szary i dużo bardziej mi się podoba. Ten czerwony na tym skuterze wygląda trochę jak różowy a po dłuższym czasie pewnie się taki zrobi ze słońca. Pozatym nie wiem czy warto przemalowywac skuter jeśli nie jest to konieczne ponieważ koszty nie są małe no chyba że samemu się potrafi dobrze malnąć ale materiały też trochę wyjdą.