Skuter zapala z kopa a na rozrusznik nie.

Witam. Ostatnio skuter przestał mi zapalac na rozrusznik( chociaż szybko kreci) a z kopa z ostatniego ząbka zapali, co może byc przyczyną?

Sprawdź sprężanie

miałem to samo w 2 motorkach. świeca do wymiany. kup jakąś dobrą.

na dwóch świecach to samo, świece to ngk i iskra f95

Jaki to skuter ? jaki silnik 2t Czy 4t ?

A może akumulator pada? U mnie jest to samo. Mam trochę za małej pojemności i nieraz mimo, że kręci dobrze to nie zapala. Dopiero z kopki daje radę.

właśnie,może to nic poważnego tylko ,tak jak Kisiu napisał,akumulator ;) Ja też się przestraszyłam jak chciałam go odpalić z rozrusznika a z kopki poszedł na luzie ;d podładuj i daj znać czy chodzi

A u mnie to z nowu tak że jak postoi na zimnie to na rozrusznik nie zapali tylko cały czas kręci, a jak pobędzie w cieple to na dotyk co to może być?

naładowałem i dalej to samo :( silnik 2T

Może jeszcze być brak kompresji albo rzeczywiscie świeca. Jaki przebieg i jaki olej do mieszanki?

Wlej benzynę pod świecę i spróbuj odpalić z rozrusznika, jeśli odpali to będzie znaczyć, że układ zapłonowy jest ok.

Przekaznik rozrusznika

guliwer55 jeśli by to był przekaźnik rozrusznika to skuter nawet by nie zakręcił po naciśnięciu guzika. Spróbuj zatkać ręką wlot filtru powietrza i odpal. Ja czasem jak skuter postoi kilka dni nie odpalany to muszę tak zrobić.