Skuter zamula.

Witam!Posiadam Kymco agility rs 2t,skuter jest nowy ma przejechane 580 km i maksymalnie wyciąga 40-45km/h.Do tej pory było wszystko ok ale od wczoraj zaczoł mi zamulac tzn.jak jest zimny i ruszam to wszystko ok. ale jak już przejadę tak 1-2 km z prędkościami 30-35-40km/h to jak się zatrzymam i ruszam to tak od 10-30km/h zaczyna zamulać a czasami to nie ma mocy.Proszę pomóżcie bo nie chcę jeździć do mechanika bo zaraz będzie 120 albo 200zł chciał.Z góry dzięki.

A jak ciepły odpala???

Skoro skuter jest nowy to podlega gwarancji, więc najlepiej jedź do serwisu...

jak ciepły to czasami odpala a czasami trzeba trochę gazu dodac żeby odpalił.Do serwisu nie pojadę bo straciłem gwarancję ponieważ nie chciałem płacić 160zł za 20 przeglądów co daje 3200 zł czyli prawie drugi skuter.Byłem tylko na przeglądzi przy 300km i koniec. Ostatnio jak odpalałem jak był ciepły to gas czasami.pomóżcie

Jeśli się mylę to Sorki ale przeglądy masz pierwszy przy 300 km a drugi przy 1000 km. Z tego co mi wiadomo . Także jeżeli odbyłeś pierwszy przegląd przy 300 to teraz możesz jechać na gwarancje aby naprawili usterki. Jeśli nie miałbym racji to przepraszam ;)

ja nie mam już gwarancji bo na przeglądzie nie zapłaciłem im 160zł tak jak chcieli tylko mniejszą możliwość czyli 70zł i utratę gwarancji.Czy ktoś może napisać co temu skuterowi jest????

Jaki kolor ma świeca?

nie wiem nie sprawdzałem jeszcze od nowości a co?

U mnie tak było jak miałem mieszankę źle ustawiona.

to znaczy ja mam dozownik ale tez czasami doleje trochę oleju to benzyny żeby lepsze smarowanie miał ale jak nie dolewałem to dobrze było a teraz jak czasami dolewam to tak gorzej to przez to?

Niestety ja mam 4t to zabardzo ci tu nie pomogę.

a to może przez swiece?

spróbuj wymienić na nowa. u mnie pomogło.

koledze zamulał zipp quantum gt5 i swiece zalewało i wymienił i ok.a to fajke od swiecy to się normalnie wycoga tak?

Zrezygnowałeś z gwarancji, a nie masz zielonego pojęcia o skuterach - brawo :). Jak lejesz olej do dozownika to nie dolewaj do benzyny dodatkowo, bo zasyfisz tylko cały układ. Napisz na sam początek jak wygląda świeca, pewnie jest czarna, oleista - wyczyść.

czyli wyczyścić świece i będzie dobrze tak?


Nie jestem wróżką, napisz jak wygląda świeca. Fajkę się nakłada na świecę, więc i zdejmuje się normalnie. Jak już ją wyjmiesz to sprawdź przy okazji czy przerwa iskrowa (ta pomiędzy elektrodami) jest prawidłowa. Odpowiednią wartość znajdziesz w instrukcji obsługi skutera. Do tej operacji potrzebny jest szczelinomierz, skoro sam serwisujesz swoją maszynkę, taki przyrząd powinieneś mieć.

A jak się nie znasz to zaprowadź do znajomego lub jeśli ktoś Ci poleci mechanika co się tym zajmuje powiedz mu niech sprawdzi świecę. Duże Cię nie skasuje co najwyżej piwo

Świecę sprawdziłem i była zalana lekko i wytarłem wyczyściłem i sprawdziłem iskrę i odstęp wszystko ok. ale to nic nie pomogło po za tym sprawdziłem jeszcze filtr powietrza tak na wszelki wypadek i też wszystko dobrze.Jadę do mechanika i mi powie co to ale sądze że to gaznik bo mi ostatnio też gasnie,i zauważyłem że jak jade z prędkościami do 30km/h to jest ok a jak juz tak do 40km/h to przy ruszaniu zamula.Kończymy temat chyba że jeszcze ktoś ma jakieś pomysły co to.