Skuter zamula po przejechaniu 5-10km

Witam,
Kupiłem ostatnio skuter, motowell magnet city, skuter ma przejechane 4500 km, skuter jest dopiero swieżo po dotarciu wymieniane zostały łozyska na wale i korbowodzie. Skuter ma wymienione tłok z pierscieniami YAMAHA 110 zl, cylinder po szlifie, tłumik leo Vince TT 520 zl, rolki pollini na 3.5 grama, centralana spreżyna sprzegła + 30% i boczne spreżyny sprzęgła czerwone + 30 % , nowy akumulator. Skuter ma problemy w jechanie pod górke, po prostu zamula, musze cały czas trzymać manetkę gazu do końca (prędkość 20km/h) , po przejechaniu 5-10km musze na minute sie zatrzymac, bo predkosc spada do 30km/h, zachowuje się nie stabilnie obroty tak jakby falują trochę. W czym tkwi problem?

Te części to sam zmieniłeś czy były?Jeśli nie Ty, to może Ci kit wcisnęli z niektórymi.Poza tym standardowe rzeczy: wyczyść i wyreguluj gaźnik, wyczyść filtry i przewody.A i jeszcze jedno: kto dał za Leo TT 520zł?To najsłabszy wydech sportowy, niewiele polepsza osiągi.I nie kręci czasem za dużych obrotów przez te rolki i sprężynę?W ogóle chyba za mocna ta sprężyna :) Jakiej jest firmy?

Te części były, ale raczej nikt kitu mi nie wcisnął.. no tak jak mowisz najpierw musze sprawdzic podstawowe sprawy. A jeśli chodzi o tłumik to mnie nie pytaj ;d ja go nie kupowałem.. Nie mam pojecia jakiej firmy jest sprezyna, musiałbym odkręcać.

A i jeszcze jedno, mógłby ktoś przesłać link do dobrego tutoriala jak wyregulować gaźnik, byłbym bardzo wdzięczny ;)

darrekn_2008 napisał:

Te części były, ale raczej nikt kitu mi nie wcisnął.. no tak jak mowisz najpierw musze sprawdzic podstawowe sprawy. A jeśli chodzi o tłumik to mnie nie pytaj ;d ja go nie kupowałem.. Nie mam pojecia jakiej firmy jest sprezyna, musiałbym odkręcać.
A i jeszcze jedno, mógłby ktoś przesłać link do dobrego tutoriala jak wyregulować gaźnik, byłbym bardzo wdzięczny ;)

http://www.skuterowo.com/foto-tutorial-czyszenie-regulacja-i-wymiana-dyszy-gaznika/

To co dał Leszek się tyczy głównie 4T, ale śrubkami od mieszanki i obrotów się podobnie i w 2T robi.

Aha, czyli mam najpierw wyjąć i wyczyścić gaźnik a dopiero potem ustawiać?

Jeżeli potrafisz, to nie zaszkodzi.Tylko do Twojego gaźnika nie mamy artykułu, będzie troszkę inaczej :D