skuter za bardzo dymi

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery skuter za bardzo dymi

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 tygodni, 6 dni temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Vojtaz
    Vojtaz
    Użytkownik

Dzień dobry. Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem Peugeota Speedfight 3 50 2t AC z 2011r. Przebieg 10.000km. Odpala od od razu. Bez żadnych problemów. Obroty po rozgrzaniu 1500-1800, rusza od 5500-6000.
    Prędkość max 60km/h przy 7500obrotów.
    1.Problemy: strasznie dymi- na biało. Ciśnienie w cylindrze 6-6,5
    ( w instrukcji napisane jest 6 bar przy 7000 obrotów ) to dobre jest ciśnienie czy za małe ?
    świeca NGK BR8HS . świeca ma dużo mokrego nagaru.(kupiłem już BR7HS – jak podaje instrukcja )
    Może pompka podaje za dużo oleju ? Olej MOTUL 510 2t.
    2. Licznik na lince. Raz na jakiś czas licznik nie pokazuje prędkości. Potem sam z siebie działa.
    3. Prawdopodobnie zmieniony jest wariator na Polini. Chciałbym założyć tłumik Tecnigas Next R. Nie chcę jakiś super osiągów ale te 70km/h by było fajnie. Co muszę zrobić z tą rurką co odchodzi od tłumika za kolankiem pionowo w górę?
    4. Na koniec przełącznik kierunkowskazów się zacina. A na allegro nigdzie nie widzę używanych ?
    Pozdrawim Wojtek.

Wojtek
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli dymi na biało i to gęsty dym co sie długo utrzymuje i śmierdzi olejem – to spala olej.
    Tylko że przyczyn może być kilka:
    – marna kompresja i nie przepala dawki tak jak powinien
    – dozownik podaje za dużo lub robisz złą mieszanke z ręki
    – używasz złego oleju
    – zła regulacja gaźnika

nie wiem co masz w instrukcji ale w skuterze 2T 10-11 bar to poprawna kompresja (13-14 to juz super), dopuszczalna to 9 a poniżej tego to w zasadzie naprawa – choć odpalają i jadą nawet przy 6 czy 4,5 bar. Wiec ten olej to pewnie marne sprężanie z racji słabej kondycji cylindra.

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe Vojtaz
    Vojtaz
    Użytkownik

No to czeka mnie mały remoncik. Wymiana cylindra. Czy firma Airstal czy jakaś inna jest godna polecenia ? Nie chcę iść w super tuning, bardziej w dłuższą i mniej awaryjną exploatację.
    Pozdrawiam Wojtek.

Wojtek

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to kup oryginalny cylinder – bedzie jednym z najtrwalszych

ziuuummmm….
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie