Skuter strzela ogniem z cylindra

witam mam problem otoz z kolegami przelozylismy cylinder 80cc z mojego coliberka do zibo no i po uszczelnieniu czekalismy 2 dni nic nie robiac aby sie dobrze uszczelnil potem kolega ustawil zawory wszystko ladnie pieknie skuter nie pali raz dychnoł wykonał jednego suwa jak to mowia i tyle teraz nic po prostu nic dzis poszedlem do skuterka sie nim pobawic wyczytalem na forum aby wlac troche benzyny bezposrednio do cylindra tak tez zrobilem przy pierwszej próbie wlalem cala zawartosc filterka paliwa efek ? skuter zaczął się palić ... po prostu sie palil a ogien wychodzil przez ta dziure gdzie jest kruciec szybko to zgasilem potem pokopalem nic skuter nie pali druga proba wlalem mu sporo mniej tej benzyny to za kazdym razem wygladalo to tak pierwsze kopniecie dziwny odglos i opary wylatujace przez dziure od kruica drugie kopniecie kula ognia trzecie czwarte juz nic macie jakies pomysly co to moze byc ?

Nie jestem specem w tej dziedzinie ale mógłbym podejrzewać rozrząd. Ustawiliście o wg. znaków ? Jeżeli się mylę, to proszę o poprawienie mnie :>

to kolega ustawial mowil ze dobrze zna sie na tym ;/ teraz stala sie dziwna akcja bo skuter sie zapalil cudem go szybko zgasilem ....

No jak tyle benzyny wlaliście to się dziwisz, że zaczał się palić? Nie wlewa się całej zawartości filterka tylko 0,5 do 1 ml.

źle rozrząd ustawił pewnie. Ustaw tłok tak aby sie znajdował w GMP czyli na samej górze i wtedy odkręć pokrywe od zaworów. Na kole zębatym od wałka masz 3 otwory. 2 małe i jeden duży. to ten duży powinien być na wprost przodu skutera a te 2 mniejsze na równo z głowicą. jak jest inaczej to nie zapali :)
Ja ostatnio koledze też z 50cc zmieniałem na 80cc w coliberku. Wyobraź sobie że skuter po wymianie cylka zapalił na KOPA! Pięknie wszystko sie sprawuje :)