Skuter stracił vmax i drży...

Witam... W skuterach jestem zielony ;) Posiadam Daelim Tapo 50 2000 rocznik. to zacznijmy od początku. Kupiłem go zakatowanego, mechanik zrobił kapitalny remont .Skuterek chodził jak marzenie Lecz po jakiś czasie przyszedł czas na wymiane wału lecz idiota wał rozj**** źle założył i sie zeby wytarł na wale z tego co mi tłumaczył ojczym jest tam teraz jakaś podkładka dzięki czemu się nie ślizga czy coś..Mówi że wariator się do końca nie może się wysunąc.Jeździł ok 70-85 km/h po tym jak rozwalił wał jezdził 65-70...Jade sobie jadę i nagle baaardzo wysokie obroty... Tak zerwany pasek. Wymieniłem go i od tego czasu skuter jeździ 45-50 km/h i cały drży a obroty ma wysokie. I pytanie czego to wina. Czy ktoś mógłby dać wymiary lub link do paska dobrej i znanej firmy?

Zły pasek, Lub uszkodzony wariator.

A po czym poznam że wariator jest uszkodzony ? tzn jak go wyjmę. A wiesz może jaki wymiar powinien mieć pasek do mojego sprzętu bo szukałem 2dni w internecie i nic...

Quantumek napisał:

Zły pasek, Lub uszkodzony wariator.

A po czym poznam że wariator jest uszkodzony ? tzn jak go wyjmę. A wiesz może jaki wymiar powinien mieć pasek do mojego sprzętu bo szukałem 2dni w internecie i nic...