Skuter spalinowy dla Osób Niepełnosprawnych

Witajcie,
na początku pozwólcie że się przedstawię… Mam na imię Rafał, mam niespełna 27 lat, od nieco ponad 9 lat jestem na wózku.
Posiadam skuter spalinowy 3-kołowy zbudowany na bazie PIAGGIO ZIP 50 (4-suw), przebieg ok. 300 km. Strona producenta: …
Mam z nim pewien problem…
Podczas jazdy pod wzniesienia brakuje mu mocy, nie ma siły wjechać na wzniesienia…
A gdy się zagrzeje i wejdzie na niskie obroty to zaczyna przerywać i nie może się “wkręcić” na obroty,
natomiast jak go zgaszę i chwilę ostygnie to odpalam go i bez problemu wchodzi na obroty…
Poradźcie mi proszę jak rozwiązać powyższe problemy i jak podnieść moc pojazdu?
Pozdrawiam.


Usunięto linki.
Wombat

to reklama?
bo jak ma 300km to chyba i gwarancje nie?

Nie, to nie reklama.
Gwarancji nie ma bo był kupiony w 2009r przez kogoś innego… A ja go odkupiłem.

no to ty nie ma zgadywanki. ma swoje lata i jak rozumiem glownie stal. na moc pomoze wymiana cylindra ale pozostale problemy to przeglad i diagnostyka w warsztacie u mechanika - filtry, zawory, stan napedu… itd.
Poza tym silniki 4T mocne nie sa same z siebie wiec moze ten pojazd jest ciezki i to tak jezdzi.

jak to jest to:
Skuter
to to cudo waży ze 140kg-150 (platforma, rampa, uchwyty) + wózek + człowiek + 3 koła do toczenia + duża powierzchnia czołowa
to wszystko na 4,5KM silniczka. To ma prawo tak jeździć jak mówisz.

kolega mówi do was jak do ludzi że jak się zagrzeje nie ma mocy !! ja bym na twoim miejscu sprawdził kompresje nastepny krok rozrząd i zawory może po rozgrzaniu nie domykać… ale stawiam na kompresje to że ma mało km nie znaczy że ktoś go nie przegrzał… a jesli kompresja i zawory oki szukaj w gaźniku daj do regulacji… mogę się domyslać że może to dla Ciebie być cięzkie osobiście do wykonania ale jesli masz jakiegoś znajomego który może ci pomóc i znajdziesz spszęt nie jest trudne wszystko znajdziesz w necie np na yt jest dużo filmów co i jak krok po kroku. a co do wolnej jazdy pod górkę jesli te rzeczy które wymieniłem są okej zobacz napęd czyli sprzęgło + pasek + wariator ale jak ktoś wyżej napisał jest to cięzki pojazd i nie ma cudów ewentualnie zmiana cylindra i tłoka na wiekszy

kolega do nas mówi a my rozumiemy i dlatego wszystko co napisałeś to ja już napisałem wcześniej w 4 poście w tym wątku.