skuter słabo reaguje na gaz ?

czemu skuter slabo reaguje na gaz , a jak juz sie rozpędzi to jest normalnie , a jak wjeżdżam pod górke to zwalnia do 30 a zwykle wjezdzałem tam 60 z kolegą i jak się juz rozpędzę i puszcze manetkę i znów dodam to robi buu i i nagle przyspiesza ?

Zależy od mocy i układu napędowego. Podaj model o którym mówisz. KONKRETY. A nie buuu

to jest Yamaha Aerox 50

A może czas na remont?

Jeśli był pałowany, konserwowany "na słowo" i dawno nie regulowany to przyczyn może być wiele. Opisz teraz właścicielu Aeroxa co było w nim robione w ostatnim okresie.

ja nie wiem co było wymieniane , bo kupiłem go takiego dobrze chodzi na miejscu potem wracalismy nim do domu 150 km no i zacza tak chdzic, moze rolki czy sprzeglo sie zdarło czy cos ?

może przytarło garnek..

tzn cylinder ?

tzn cylinder..

aa ok , a jak to sprawdzić czy przytarty ? a moze cos z tlokiem i pierścieniami ?

sprawdź manometrem ciśnienie sprężania na rozgrzanym silniku i otwartej przepustnicy

i jeszcze mam pytanie , bo skuterze brata podczas jazdy odczepił sie kabel od dozownika i jechał chyba na samej benzynie i mu zgas w droge to nic sie nie stało czy tak ?

kabel?może wężyk,mógł zatrzeć.

no ten wężyk od oleju do gaznika

no to jechał bez oleju. No to zatarł.

jak to sprawdzic czy zatarł ?

https://www.google.pl/search?q=zatarty+2t&client=firefox-a&hs=iX1&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=pZM6VMf_HeGtygOU1IHwBg&ved=0CCEQsAQ&biw=1016&bih=627

to widac jak tłok jest przypalony

Czyli co trzeba zrobić?

wymienic :D