skuter skuter traffico xs 50

Witam mam do was pytanie mam skuter traffico xs 50 siostra go upuściła i od tamtej pory nie chce odpalić co może być przyczyną tego ??? Paliwo na maxa jest wlane nie wiem co jest już. Świecy nie mogę odkręcić ani w lewo ani w prawo już sobie ręce porozwalałem. Druga sprawa do ilu h się ładuje taki akumulator ??? A prostowniku pisze mi że 12.9V jest.

zaczyna się ciągnięcie za język...
- siostra go niosła i upuściła czy przewróciła? jechał czy stał - jak mocne było uderzenie?
- iskra jest? fajka na świecy dobrze siedzi?
- nie chce odpalić bo kręci ale nie zapala czy nie kręci?
akumulator się ładuje aż się naładuje. taka prawda. skoro ma swoje napięcie znamionowe to zapewne jest naładowany.
świece się odkręca dopasowanym kluczem do świec kręcąc w lewo - standradowo. jeszcze nie widziałem takiej co by się nie dała odkręcić

Wombat napisał:

zaczyna się ciągnięcie za język...
- siostra go niosła i upuściła czy przewróciła? jechał czy stał - jak mocne było uderzenie?
- iskra jest? fajka na świecy dobrze siedzi?
- nie chce odpalić bo kręci ale nie zapala czy nie kręci?
akumulator się ładuje aż się naładuje. taka prawda. skoro ma swoje napięcie znamionowe to zapewne jest naładowany.
świece się odkręca dopasowanym kluczem do świec kręcąc w lewo - standradowo. jeszcze nie widziałem takiej co by się nie dała odkręcić

Przeprowadziła go i upuściła
Iskra nie wiem czy jest bo nie da się świecy odkręcić fajka jest wsadzona dobrze
z akumulatora kręci tylko i nie odpala z kopyta tak jak by odpalił ale jak by zgasł nie potrafię tego wytłumaczyć.
Co do akumulatora to pokazuje mi 12.9V a jak odłączę klamrę to pokazuje mi 0.8A
Co do świecy mam klucz taki do świeć tylko on jest za krótki i ani w lewo nie idzie ani w prawo i nie wiem już jak ją odkręcić.

ciągnięcia za język cd...
.
Przewróciła go na którą strone? na wydech czy na boczną nóżkę?
Jak nie możesz odkręcić świecy żeby sprawdzić iskrę to wsadź w fajkę drugą świece i gwintem dotknij do masy.
Jak nie bedzie iskry to masz zabawe z szukaniem miejsca w którym się od uderzenia przerwał obwód (stacyjka, nóżka boczna, moduł.. itd). Światło stop i kierunki ci się przynajmniej palą?

Tego pomiaru co ci pokazał 0,8A to nawet nie skomentuje. Tego się nie mierzy tak jak napięcia.
Załatw sobie dobry klucz do świec to świece odkręcisz.. zanim całkiem zaorasz jej kształt.

Kable patrzałem i wszystko jest ok
Co do przewrócenia to przewróciła na stronę wydechu
Tak światła się palą normalnie klakson tak samo działa normalnie.

Jak chcę odpalić z kopa to tak jak by trzeszczy nie wiem co jest. Dzisiaj go rozbiorę i sprawdzę co i jak i zobaczę mam nadzieje że świeca tylko jest zalana.

te se kup albo pożycz drugą.
A na kable nie patrzaj tylko bier miernika albo żarówkę i sprawdzaj.
Trzeszczy.. super.. to wszystko nam mówi. Skąd trzeszczy, jaki to jest dźwięk.. itd?
Nie jesteśmy w stanie ci pomóc jeżeli nie udzielasz żadnych sensownych informacji a opisy nie są precyzyjne.

Skuter został dzisiaj naprawiony całkiem go rozebrałem do zera.
Pierścienie były do wymiany
świeca była do wymiany bo aż czarna była
akumulator do maxa jest naładowany i teraz wszystko działa. Dziękuje za pomoc.

czyli siostra przewróciła skuter tak że aż do wymiany były pierścienie? :) dziwny jest ten świat

Jest kilka rzeczy do wymiany z tego co się dowiedziałem do stary właściciel nim bardzo szarżował :(. Ja skutera nowego nie kupiłem tylko używanego.

więc musisz być gotów na więcej niespodzianek