Skuter się dusi a po chwili gaśnie ;(

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter się dusi a po chwili gaśnie ;(

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe matys187 matys187 5 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe dominiko99
    dominiko99
    Użytkownik

Witam, mam nowo zakupiony skuter Peugeot Speedfight 2 z rocznika 2000. Mój problem polega na tym, że skuter po odpaleniu się dusi i nie wchodzi na wyższe obroty. Gdy dodaje gazu, skuter po chwili gaśnie.
    Przeczyściłem gaźnik, filtr, nowa świeca. Problem nastał po tym, jak tankowałem na stacji, w której mieszają paliwo z wodą. Oczywiście na początku nie wiedziałem, że tak robią, dopiero później kolega mi powiedział, ponieważ miał taki sam problem. Podejrzewam, że mogła się sknocić kostka zapłonowa.

Proszę o wyrozumiałość, ale to mój pierwszy post. Z góry dzięki za pomoc. ;]

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

No to jeśli paliwo do d**** to się nie dziw. Musisz się go pozbyć.

dominiko99
    Użytkownik

maxell, paliwo posiadam nowe wszystko przeczyściłem i pozbyłem się tamtego paliwa. Z góry dzięki za pomoc.

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe matys187
    matys187
    Użytkownik

A jesteś pewien, że masz gaźnik w pełni sprawny. Często wina leży właśnie w nim. Bo to on odpowiada za pracę silnika, uszkodzony, pęknięty ? A a stacja to może być zbieg okoliczności. Pozd : matys187

Jeśli chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam !
    dominiko99
    Użytkownik

Matys187, nie mam pojęcia,ale gdy czyściłem gaźnik wszystko był raczej na swoim miejscu. Dzisiaj ja de po nową kostkę zapłonową. Zobaczymy czy coś się zmieni pozdr.

dominiko99
    Użytkownik

Matys187, nie mam pojęcia,ale gdy czyściłem gaźnik wszystko był raczej na swoim miejscu. Dzisiaj ja de po nową kostkę zapłonową. Zobaczymy czy coś się zmieni pozdr.

Zdjęcie profilowe matys187
    matys187
    Użytkownik

Często pęka ta guma co trzyma iglice. Ona działa na podciśnienie. Sprawdź ją. Ściąg filtr powietrza i zobacz czy po dodaniu gazu się podnosi.

Jeśli chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam !
Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie