Skuter-Ścigacz

Witam wszystkich.

Od niedawna chciałbym kupić sobie Skuter lub coś w stylu Zipp Pro 50 tylko mnie na taki nie stać mam 18 lat planuję coś zarobić w te wakacje tak około 1500-2000zł całość przeznaczyć na nowy nabytek.

I tu pojawia się problem jako że wcześniej nigdy się nie interesowałem motoryzacją nie mam pojęcia co będzie dla mnie najlepsze. Skuter jakoś mnie nie pociąga ze względu na wygląd wolałbym coś bardziej sportowego. Tylko niestety fundusze nie pozwalają. Nie mam prawka nigdy nie jeździłem na motorze skuterze itp. Chciałbym zacząć swoja przygodę i zobaczyć czy to mnie pociąga czy warto pójść dalej i później zainwestować w coś ciekawszego.

Interesują mnie tylko 50 gdyż jak już wcześniej wspomniałem nie mam prawka. Nie wiem czy opłaca się kupować używki czy coś nowego z salonu. Myślałem nad Bartonem http://moto.allegro.pl/motorower-barton-2011-rok-zarejestrowany-zobacz-i2454594637.html ale czekam nad waszymi propozycjami.

Witam, sluchaj jesli chcesz zaczac swoja przygode to proponuje cos taniego i uzywanego, nie popelniaj tego bledu co ja i nie kupuj nowego chinola. Nie mysl o biegowkach bo to sie robi meczace po pewnym czasie, a skuterki sa lepsze, lzejsze i szybsze , szczegolnie 50. Ja ostatnio kupilem sobie Peugeota Speedfight 2 uzywanego w pelnym wymiarze tuningu, nie polecam Ci kymco uzywanych bo to jest drogie nawet uzywki. Popatrz sobie Yamaha Aerox, peugeot sf2 albo jakies piaggo :) Napewno spodoba Ci sie ta przygoda, ja zaczalem rok temu i caly czas sie pograzam, angazuje sie w to , bawie sie skuterkiem i wgl :)

Nie bardzo się na tym znam ale jak to jest z tą zdjęciom blokad i wgl. jeżeli Policja by mnie zatrzymała i powiedzmy miałbym zdjęte blokady co wtedy

Nie chce sie wlec 45 i wkurwiać kierowców

No wiesz, jezeli kupujesz nowego to przynajmniej dotrzyj go na blokadach , bo jesli chodzi o chinczyki to przy zdjeciu blokad tracisz tez gwarancje . A z policja jest tak , ze jezeli zatrzymuje Cie za predkosc ( 70-80km/h) to jest to logiczne ze nie masz blokad ale wtedy daja Ci mandat jezeli masz ukonczone 16 lat , a jezeli nie to wtedy sprawa trafia do sadu bo nie masz uprawnien zeby dostac mandat. Ja np wiozlem kolege bez kasku i mnie na kamere zwineli to poprosilem o ostrzezenie , spiali i puscili. Kolege zlapali bo poginal 65km/h to tez tylko spisali, pouczenie i do widzenia :) Takze nie przejmuj sie, lecz patrz ciagle w lusterka. Ja jezdze swoim Peugocikiem ok 100km/h wiec ciagle mam oczy szeroko otwarte.

Jeśli policja się kapnie że nie masz blokad to w najlepszym przypadku 500zł mandatu za kierowanie bez uprawnień po motorower bez blokad to już motocykl OC w tym momencie przestaje obowiązywać więc i mandat za jazdę bez ubezpieczenia OC do tego dochodzi zabranie dowodu i przymusowe badania techniczne na które możesz założyć blokady i odzyskać dowód lub po badaniu technicznym gdy wyjdzie że nie masz blokad to nie zarejestrujesz na motorower. Sprawa ma się gorzej gdy np. nie daj Boże będziesz miał wypadek i będą ranni a padnie podejrzenie że nie masz blokad i po ekspertyzie zostanie to potwierdzone to mimo że nie Ty byłeś winny wypadku automatycznie zostajesz winnym za jazdę bez uprawnień i jeśli inna osoba dozna stałego uszczerbku na zdrowiu możesz płacić nawet dożywotnią rentę. Dlatego jeżdżąc odblokowanym skuterem trzeba mieć oczy dookoła głowy i patrzeć w lusterka czy jakiś radiowóz/nieoznakowany się czasem za nami nie puścił. Ale zazwyczaj jeśli nie stwarza się zagrożenia w ruchu to puszczają dalej bo też są ludźmi i wiedzą że jeżdżąc 45km/h powoduje się większe zagrożenie niż jazda bez blokad 60km/h.

Chyba że zrobię prawko AM

Chyba że.

Na początek może skuter jednak wystarczy nabiorę doświadczenia i wgl po drodze z robię prawko i po sprawie więc Propozycje Skuterów w takiej cenie 1500-2000 lub motorowerów najlepiej mało awaryjne bo nie mam kasy na serwis

Jesli chodzi o ta firme to polecam osobiscie.

http://allegro.pl/peugeot-speedfight-2-okazja-i2460097288.html

Oczywiscie nie mowie tu o chinolach , bo masz racje, szkoda kasy na serwisowanie co 1000km

Ma chyba zdjęte blokady więc nie bardzo. Potrzebuję skutera z blokadami

Po co Ci te blokady ? Ale skoro chcesz z blokadami to bierz nowego chinczyka ze sklepu.

Prawko AM upoważniać będzie do kierowania motorowerem i czterokołowcem lekkim - microcar'em. Więc nie uprawnia do kierowania motorowerem bez blokad bo staje się on wtedy motocyklem.

Ale AM to prawko do 125ccm. Wiec po zdjeciu blokad bedzie lecial nawet mniej niz 125km/h wiec dlaczego nie moglby jezdzic na kat. AM bez blokad?

No to nawet na A po za tym nie kupie sb nigdy 125 i wyżej bo mi to nie potrzebne 50 bez blokad żebym jeździł te 70 i starczy tylko na początek chce z blokadami bo nigdy nie jeździłem nie chce ryzykowac

Niczego nie ryzykujesz, skuterki to zabawki :)

Kinderinho napisał:

Ale AM to prawko do 125ccm. Wiec po zdjeciu blokad bedzie lecial nawet mniej niz 125km/h wiec dlaczego nie moglby jezdzic na kat. AM bez blokad?

Proszę :

"Jan Szumiał: Prawo jazdy kat. AM uprawniać będzie do kierowania motorowerem i czterokołowcem lekkim. Przypomnijmy:
Motorower to pojazd dwu lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nie przekraczającej 50 cm sześciennych lub silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość do 45 km/h.

Czterokołowiec lekki to pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość do 45 km/h."

Zabawki ale po zdjęciu 60-70 jadą nawet kolega wspomniał że 100 więc to nie jest zabawka jeżeli tak to traktujesz to ok. Ja to traktuję jako pojazd który bierze udział w ruchu drogowym oraz stwarza pewnie zagrożenie

Kazdy to odbiera jak chce. Dla mnie powazna sprawa jest yamaha r1 lub cos podobnego .