Skuter sam gaśnie

Elo! Mam skuter Zipp L5 (z rodziny quantum). Jakieś 700 km temu zmieniłem cylinder na 80ccm, jeszcze przed wymianą cylindra miałem dyszę 85 (mając cylinder 50). Jakieś 3 tyg temu wymieniłem dyszę na 72 bo gdy chodził na jałowych obrotach i dodałem gazu to mi się dławił, ale potem przestawał. Teraz moje pytanie: mając dyszę 72 po odpaleniu, skuter gaśnie (chyba że dodasz gazu) dlaczego się tak dzieje ? Jakieś pomysły ?
Ps. na ciepłym silniku nie gaśnie (choć pewnie to oczywiste :D )

widocznie na zimny start potrzebuje więcej paliwa. Zapewne lekko uchylona dysza 85 mu to dostarczała a 72 nie wyrabia.
Mysi być lekko uchylona bo jakby była 100% zamknięta to by jej średnica nie robiła. Na zimnym starcie pracuje tylko dysza ssania i dysza wolnych - chyba że jest lekko uchylona przepustnica -wtedy zaczyna sie liczyć średnica dyszy głównej.
Jest to po prostu do regulacji.
Chyba że grzebiąc w gaźniku popsułeś ssanie - no to się zmieniła więcej jak jedna rzecz i stąd zamieszanie bo szukasz przyczyny w dyszach.

Aha, czyli muszę troszeczkę odkręcić dyszę ssania tak ?

nie. ssanie ma stałą średnice i się go nie reguluje. można zmienic dysze na większą lub mniejszą

Dzisiaj byłem u mechanika, powiedział że problem tkwi w ssaniu (tak jak pisałeś :)). Lecz nie ma teraz czasu na naprawę, za jakiś tydzień się nim zajmie. Gdy go naprawi podzielę się z wami o tym ;).

Więc tak, dysza ssania została zamieniona. Ostatnio zepsuł się też rozrusznik, który został też wymieniony. Mam też stożkowy filtr powietrza. Skuter chodzi jak nowy :D