Skuter Router Bassa 50

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter Router Bassa 50

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kristop Kristop 4 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe mamutek1989
    mamutek1989
    Użytkownik

Witam wszystkich.
    Mam pytanie odnosnie skutera Router Bassa 50,
    a mianowiecie :

czy każdy kufer pasuje do tego skutera??

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ten skuter nie ma seryjnie stelaża pod bagażnik/kufer i od tego trzeba zacząć (dokupić)

A kufry sprzedaje sie razem z tzw płytą pod kufer mocowaną do takiego bagażnika.Mają dość uniwersalne otwory i zawsze sie je jakoś dopasuje. Ale trzeba miec do czego

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Chinol_180
    Chinol_180
    Użytkownik

Router Bassa 50 = Router Metro City, itp, itd. 😀
    Lekturę i foto potrzebnego pod kufer stelaża bagażnika znajdziesz tutaj:

http://www.skuterowo.com/forums/topic/jak-zamontowac-kufer-w-romecie-router-metro-city

Same kufry, m.in. do ww. modeli (wspomnianego stelaża jednak tam nie znalazłem), można nabyć np. tutaj:

http://www.sklep.romet.pl/czesci-zamienne-i-akcesoria/czesci-motoryzacyjne/akcesoria-do-skuterow-i-motocykli/kufry/

[img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to nie kufry, to kuferki.
    ja sie nie patyczkowałem. Po 3 dniach znajomości z 30L kufrem założyłem 50L. Wchodzi plecak i mam z głowy, albo kask i masa śmieci, albo dwa kaski i drobnica

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Chinol_180
    Użytkownik

Mistrzu, pogrzało Cię, przy takich małych popylaczach rzędu tych 50…72 cm3 i takich 90 kg wagi własnej sprzętu i w porywach drugie tyle użytkownika, pchać taką 52-litrówkę na stelaż za koło tylne i za zbiornik to całkowite nieporozumienie jest.
    Co ma w takim niby wozić, suchy chleb dla konia, pizzę dla głąbów z biurowca, a i to raczej wejdzie 5kg towaru maksymalnie i nie po wybojach. 😀

A już miałem w Tobie przyjaciela tutaj. ;P

Pięćdziesiątkę dwójkę to się pcha do jakiejś konkretnej 125-ki z konkretnym też stelażem bagażnika, a nie do… małego i oszczędnego miejskiego poruszacza tyłka własnego. ;P

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

ja też w swoim (do póki nie pękł bagażnik) miałem kufer 52l. Wchodzi plecak lub graty na całodniową wycieczkę – kombinezon, żarcie, picie, mapa, aparat. Kilka siatek z zakupami dla takiego kufra to nie problem. Mniejszego nigdy nie założę.

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe mamutek1989
    mamutek1989
    Użytkownik

Dziękuję za odpowiedzi 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Chinol_180 napisał:

Mistrzu, pogrzało Cię, przy takich małych popylaczach rzędu tych 50…72 cm3 i takich 90 kg wagi własnej sprzętu i w porywach drugie tyle użytkownika, pchać taką 52-litrówkę na stelaż za koło tylne i za zbiornik to całkowite nieporozumienie jest.
    Co ma w takim niby wozić, suchy chleb dla konia, pizzę dla głąbów z biurowca, a i to raczej wejdzie 5kg towaru maksymalnie i nie po wybojach. 😀
    A już miałem w Tobie przyjaciela tutaj. ;P
    Pięćdziesiątkę dwójkę to się pcha do jakiejś konkretnej 125-ki z konkretnym też stelażem bagażnika, a nie do… małego i oszczędnego miejskiego poruszacza tyłka własnego. ;P

Wiesz co? To jest masa głupich stereotypów. Mistrzu w sklepie też mi zalecał nie nawet 32 tylko /jakiś mniejszy/ – bo zgrabniej z nim wygląda.
    Ale się uparłem i kupiłem ten 32 – prawie mi nie wybaczył. Mój kask to sie w niem w zasadzie nie zamykał a notebook jaki sie mieścił to max 12 cali cienkiej torbie targusa jak ją ugniotłem po rogach.
    Nic mi sie tam nie mieściło. Do kitu. K-max 50 za to jest jak znalazł. Wchodzi plecak nawet z 15cali notebookiem i po pierwsze nie musze go mieć na plecach i sie nie pocą po drugie nie muszę uprawiać gimnastyki z zakładaniem plecaka w kombinezonie motocyklowym, solidniejszy zamek, solidniejsza płyta, mozliwość montażu dodatkowego oświetlenia a lusterka i tak są szerzej. Nie jest to szersze niż ja jak na nim siedze.
    Do tego junak 607 to duży skuter i nie bez powody taki brałem. Miał nie wyglądać karykaturalnie z dużym kufrem bo to ma być dla mojej wygody i wiedziałem że chce wielkie pudło. I wystarczająco sobie radzi ze mną i z 50L pudłem. A nie waży 90kg tylko 100kg i ma 2m długości. Za to 150kg dopuszczalnej wiec w czym problem ?
    Ja ważę okolice stówki wiec mam 50kg na bagaż. Po lżejszym wydechu nawet więcej 🙂
    To i tak tylko 6kg ładowności wiec na plecy sie nie przewróce ale chodzi o gabaryt – nie na worek cementu tylko na dużego laptopa, bułke paryską i duży kask. To jest pojazd użytkowy i ma być użyteczny. Jade do klienta z laptopem w torbie to co mam z nim zrobić? Kurierem sobie nadać?
    Nie wiem czemu duże kufry tylko do dużych motorów. Duże kufry sądla tych co dużych kufrów potrzebują. Tyle. Zdjęcie z 30L jest u mnie w galerii. To kuferuś nie kufer. A skuter jest na tyle duży że można większe. Gość który na skuterze siedzi ma prawie 2m wzrostu

Chinol_180
    Użytkownik

Różni ludzie mają różne potrzeby, ale małe też bywa piękne. 😀
    Dostęp do korka zbiornika paliwa to podstawa przemyślanej zabudowy kufra w takim małym popylaczu i za bardzo z pojemnością takowej nie poszalejemy tutaj. 😛

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Owszem, ja mam akurat takie potrzeby. Ja nie widze u siebie tego typu problemów – wlew mam pod kanapą. 50 w zupełności wystarcza a 30 to stanowczo za mało

Junak 607 z 50tką na ogonie

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie