Skuter Retro- Poważna Sprawa!

Moi mili
To mój pierwszy post na tym forum, liczę więc na pewną dozę wyrozumiałości!
Otóż:
Poszukuję od pewnego czasu skutera//motoroweru. Chciałbym na niego wydać nie więcej, niż 3k złotych.
Jednakże!
Problem zaczyna się przy specyfice poszukiwanej przeze mnie maszyny. Marzy mi się bowiem coś retro- i to najlepiej faktycznie retro!
Bardzo podobają mi się simsony s50 Schwalbe, lecz prawdę mówiąc- każdy stary w stylu pojazd się nada.
Wymagania?
Żeby jeździł- tak, tak, to mój pierwszy skuter//motorower i boję się, że będzie psuł mi się co 50 metrów. Mam zamiar jeździć nim po mieście, nie codziennie i nie w zawrotnych prędkościach.
Gdzie szukać? Czego szukać?? U kogo? Na co zwracać uwagę? Czy jest w Warszawie ktoś, kto chciałby pomóc w oględzinach takiego pojazdu?
Pozdrawiam :3

Mogę Ci pomóc w oględzinach sprzętu - miałem już kilka pojazdów i mam pewne doświadczenie. A najlepsze wyjście to takie żeby kupić nowy sprzęt - ale w starym stylu. Będziesz zadowolony i z wyglądu, i z bezawaryjności.
Masz tu sprzęt nowy, a zarazem klasyk pełną gębą. :-D
http://otomoto.pl/shineray-xy-xy50q-2e-M2870851.html

Skoro piszesz że będziesz poruszał się z motorowerowymi prędkościami, to będzie dla Ciebie idealny - silnik nie jest demonem mocy - lecz spala poniżej 2 litrów na setkę. Dodatkowo w skórze klasyka masz nieco nowoczesności, dzięki czemu silniczek jest trwały, bezawaryjny i przyjemny w eksploatacji. Mam ten sam silnik w swoim tak więc wiem co piszę.

Wygląda ładnie, nie powiem. Ale czy ktokolwiek na nim jeździł? Przedastawia się zdeczka... chińsko?

Nie przejmuj się - ja mam to samo jedynie wygląd jest inny. Technika jest taka sama. Powiem Ci że nawet w najgorszych warunkach i najdłuższych trasach nigdy mnie nie zawiódł. Mam już przejechane 17679km i robiłem nim trasy rzędu 320-340km jednego dnia. Tak więc możesz brać w ciemno, a ja zawsze Ci pomogę w nauce eksploatacji i obsługi. Na takich motorowerach jeździ się bardzo przyjemnie, są wygodne i łatwe w prowadzeniu.

W Tesco jest Router Retro za 2499 ;) Coś a'la Vespa

też widziałem ale małe są te skutery

No właśnie przedchwilą byłem w tesco i te retro bardzo małe i wykończenie straszne i plastyki strasznie skrzypią :-P


Kup skuter który będzie Ci odpowiadał.

1000 userów - tysiąc opinii.... Ile jeszcze takich tematów napiszecie...

hej, czy ktoś z Was widział te skutery w jakimś tesco w Warszawie? jestem kompletnie zielona i szukam pierwszego skutera - spodobał mi się właśnie ten na allegro, a tu proszę doczytałam się, że takie same są w tesco. Allegrowy router retro jest z Krakowa (i jest trochę droższy;-)), a tak mogłabym podejść, zobaczyć i zdecyować się, czy warto.

Gdański Carefour - 1999 zł.