Skuter retro do 6-7 tys

Witam, planuję wiosną zakup skutera. Jeździć będę głównie po mieście, najczęściej sam ale pasażerka od czasu do czasu również będzie. Styl retro, czyli coś co wygląda mniej więcej jak tradycyjne vespy (np. pimavera). Pytanie jakie się nasuwa a które pewnie zadawało sobie już wielu, cy w kwocie ok 6-7 tys (która nie pozwala na zakup nowej vespy nawet w pojemności 50cm) lepiej wybrać używaną vespę czy nowego fabrycznie junaka retro ? Nie bez znaczenia jest tez fakt że za tą kasę junak będzie nie tylko nowy ale i w pojemności 125,używana vespa będzie raczej pięćdziesiątką (większa pojemność za tą cenę byłaby już sporo starsza i mocniej wyeksploatowana). Z drugiej strony vespa 50 ma chyba trochę mocniejszy silnik niż junak 50 , chociaż oczywiście słabszy niż 125. Mam 39 lat, 180cm wzrostu, 83kg wagi, nie wiem czy na 50-tce nie będę wyglądał trochę dziwnie. W która stronę Waszym zdaniem powinienem pójść jeśli chodzi o wybór ?

vespe 125 też kupisz z 5-6 tys. ja bym szedł w używaną vespe, honde

Skuter Junaka jest aż tak słaby ?

Jeżeli będziesz dbał i na bieżąco utrzymywał nienaganny stan techniczny to na pewno nigdy nie stanie w trasie. Jedynie materiały i jakość wykonania nie dorównują markowym konstrukcjom. Tak więc musisz wybrać czy za takie same pieniądze chcesz mieć coś markowego dobrej klasy lecz już kilkuletniego, czy nowego nieco słabszego chińczyka. Musisz też brać pod uwagę że części do markowych maszyn potrafią być 2-3 krotnie droższe od tych do chinczyków. Za to Vespa nie ma opakowania z plastiku i nie będzie problemu pękania czy urywania się zaczepów.