Skuter przerywa co jakis czas.

Jak postoi chociaż 30 min. i odpalę to przez minutę przerywa jak dodam gazu, tak samo jak stanę na światłach i dam mu w palnik to zaczyna przerywać a potem jedzie normalnie. Po Prostu czuć że nie ma chwilowo paliwa. O co chodzi ? Gaźnik niedawno zmieniałem jest wyregulowany, na starym było to samo. Nowa świeca, w kolegi Romecie 700 seria dzieje się tak samo. Jakieś rady ? Może za mały filtr paliwa czy co bo nie mam pomysłów ?

Być może to filtr, ja obstawiam regulację gaźnika

Wątpię bo na poprzednim też tka było. Znaczy za dużo powietrza czy paliwa ?

Może za dużo powietrza dostaje i się dławi bo nie ma benzyny ? Mam filtr od malucha to wypróbuję :) A i rano też jakby nie ma paliwa w gaźniku bo muszę kopnąć 2x przed odpalaniem żeby zajarał a potem przerywa przez jakiś czas.

mialem to samo uzupelnilem olej i jezdzil ok. sprawdz mase. (kabelek do ramy )

Co może mieć masa do tego ?

moze... kumplowi tez przerywal tylko po 1 km gasl i nie odpalal.. przeczyscil mase i smiga... ale jak ty wiesz lepiej to po co sie pytasz..

No nw. tylko się pytam . Aty odebrałeś to inaczej.

dobra , spokoo:) sprawdz jutro i daj znac zobacz jeszcze czy nie lapie lewego powoetrza

Właśnie to mi się przypomniało, ostatnio zatkałem filtr a skuter sobie pracował. Zeminie jeszcze ten filtr paliwa i przedmucham kranik.

A jak mam sprawdzić masę? :) Choć elektrycznie to wszystko ok chodzi.

to dostaje za duzo powitrza . zaklej wlot tasma tak 1/3 i zobacz jak sie bd zachowywal jesli bedzie ok to tak zostaw albo kup nowy

Skuter brał lewe powietrze ( Zniwelowane). Zmieniłem filtr paliwa od malucha ( Nie dławi się już po dłuższej jeździe ). Zmniejszyłem przepływ powietrza w filtrze ( Mniej muli ). Jednak na dal jak postoi 30min to się dławi i krztusi i czasem są problemy z odpaleniem. Nie mam już pomysłów, oprócz tego skutek chodzi ok., dziś leciałem sobie 75 jakby droga się nie skończyła to dobiłbym do 80.

Przed odpaleniem zamiast kopać proponuję pokręcić ze 3 razy manetką aby paliwo wpłynęło do gaźnika

No ok. odpali ale chodzi głownie o to że potem przez minute przerywa, czuć że nie ma paliwa. Ale chyba nic z tym nie zrobię, tka samo jak np. lecę dłuższą chwile na full gazie i zgaszę to nie chce odpalić. Trzeba kopnąć 2x żeby paliwo doszło i dopiero a potem przerywa.

moze ten filtr jest ciulowy? tez kak kiedys zalozylem to po rozpedzeniu sie do 30-40 zaczal dlawic.. pozycz jakis filtr od kumpla tlko nie od traktora:) mozna wiedziec jak zalozyles ten filtr? bo to moze byc winowajca:)

Przed zmianą filtra było tak samo. Teraz mam filtr od malucha. filtr tylko pomógł, wzrósł max speed. Wcześniejszy był za mały i przy długim piłowaniu paliwa brakowało, teraz to nie występuje, jedynie problem z odpalaniem i przerywaniem po odpaleniu a tak było i na starym.

regulacja gaźnika proponuję mi pomogło :)

Z tego co zaobserwowałem na oryginalnym filtrze paliwa przy starcie mniej przerywał niż na tym od malucha za to brakowało mu potem jak dostawał baty.