Skuter, pomóżcie wybrać.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter, pomóżcie wybrać.

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Nick3y Nick3y 6 lata temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe mosiek1921
    mosiek1921
    Użytkownik

Witam, borykam się z problemem. Mam do wyboru „chińską” maszynkę. Nie wiem co wybrać, konkretnie chodzi mi o silnik. 2T czy 4T. Większość osób mówi że do 50cm 2T od 125 w zwyż 4T. Każdy silnik ma swoje plusy i minusy. Ale dobra, jeśli już zaproponujecie silnik, to pomóżcie wybrać jakąś markę i model. Myślałem nad Starym Quantumem 2012, 2T. Quantum R nie wchodzi w gre, u mnie to chcą 4,299. Ja nie potrzebuje skutera świetnie wyglądającego, bo dla mnie to machina ma jeździć i dawać mi przyjemność z jazdy. Istnieje także wybór nowego Vapora oraz Superray’a. Nie proponujcie mi biegówek, owszem są fajne, ale to nie dla mnie. Proponujcie, piszcie opinie, wiadomo to co chińskie i zdaje sobie z tego sprawy jest takim, szajsem. Ale to też zależy na jaki skuter się trafi. Jeden będzie jeździł bez awaryjnie 6000km, a drugi będzie się psuł co 500-1000km. Z góry dzięki za odpowiedź skuterowcy 🙂 Aha, jeżeli chodzi o cenę to tak do 4000tys. MAX. Nie chcę przepłacać za wygląd 🙂 Nie przywiązuje do tego wagi, a przy okazji kupie sobie dobry kask z Naxy za 200zł 😉

Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Może Keeway Hurricane, jeśli chodzi o chińskie wynalazki, albo nowe Kymco 4T za 4 tyś. Kupisz sobie kask z naxa, a będziesz miał nowy skuter markowej Tajwańskiej firmy z bardzo dobrą renomą i zmieścisz się w cenie. Przejedziesz napewno conajmniej 20 tyś. km.

Tak więc, moje propozycje to Keeway Hurricane w 2T, lub Kymco Agility 4T.

Tezia :*

Zdjęcie profilowe lop16
    lop16
    Użytkownik

Ja przystaje jak TheMiqlaq do Kymco 🙂

Kingway Coliber 4T 50 – <6000km
    mosiek1921
    Użytkownik

Ehh.. Wróciłem z Salonu.. Przyjechałem z nastawieniem do skutera, jednak że facet tak mnie otumanił, że nakręcił mnie do Romet Zetka 50, w papierach wbite 50, a Pojemność w rzeczywistości 80. Sam nie wiem, na początku lajtowo, kupie Quantuma, a tu lipa. Pomóżcie mi ! Pozdro

Zdjęcie profilowe Pawcio98
    Pawcio98
    Użytkownik

Ja na twoim miejscu brałbym skuter z silnikiem 4T, ponieważ one biorą od 2.5 l do 1.9 l na 100km, a 2T od 2.5 nawet do 4l na 100km . 🙂

Oczywiście zależy to od twojej jazdy oraz dbania o pojazd 🙂

Pozdrawiam

————————————
    Keeway Matrix 2t 3l/100km 😀
    Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

W mojej okolicy kilka osób ma Zetki ale 125. Z tego co mi wiadomo bardzo je chwalą, ale to jest 125 ccm. Z tego co wiem to Zetka ma cylinder pionowy. Jest to troszkę z tego co słyszałem wytrzymalsze rozwiązanie, ale chyba lepiej byłoby gdybyś kupił jednak KYMCO.

Ja byłem w salonie Bartona w Ostrołęce i jeśli chcesz coś z cylindrem takim jak Zetka możesz kupić Bartona TZR. W sumie jest chyba tańszy bo chcieli za niego 3200 a prezentuje się nie najgorzej.

Jednak lepiej kup skuter chyba że chcesz przerzucić się kiedyś na coś mocniejszego. Wtedy kup biegówkę.

Tezia :*

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

za skutera też można się na coś mocniejszego przesiąść, nie ma żadnego problemu. Obsługa biegów jest prosta jak budowa cepa i można się jej w 10 minut nauczyć.

Router WS 50 2013
    mosiek1921
    Użytkownik

Co racja to racja, Zetka kosztuje 3630, Romet „podobno” narzucił 3 dni temu jakąś promocje na te modele. Tak Zetka ma Pionowy cylinder, w porównaniu do np. Zippa Nekena wygląda o niebo lepiej, tylko ten tłumik.. Ale wszystko idzie przeżyć. Piszcie dalej.
    Co w tym wszystkim jest najlepsze Stary Quantum 2012 tam kosztuje, 3699. Kupując zetke był bym o pare dyszek do przodu 😀

Zdjęcie profilowe Nick3y
    Nick3y
    Użytkownik

Jak chcesz biegówkę to rozglądnij się za Barton’em Fighterem 😀 Chyba 3000 kosztuje i ładnie wygląda

—————————————————-
    Zipp New Vapor 2012
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/717/lusterkop.gif/][IMG]http://imageshack.us/a/img717/1857/lusterkop.gif[/IMG][/URL]
Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie