Skuter, pomóżcie wybrać.

Witam, borykam się z problemem. Mam do wyboru "chińską" maszynkę. Nie wiem co wybrać, konkretnie chodzi mi o silnik. 2T czy 4T. Większość osób mówi że do 50cm 2T od 125 w zwyż 4T. Każdy silnik ma swoje plusy i minusy. Ale dobra, jeśli już zaproponujecie silnik, to pomóżcie wybrać jakąś markę i model. Myślałem nad Starym Quantumem 2012, 2T. Quantum R nie wchodzi w gre, u mnie to chcą 4,299. Ja nie potrzebuje skutera świetnie wyglądającego, bo dla mnie to machina ma jeździć i dawać mi przyjemność z jazdy. Istnieje także wybór nowego Vapora oraz Superray'a. Nie proponujcie mi biegówek, owszem są fajne, ale to nie dla mnie. Proponujcie, piszcie opinie, wiadomo to co chińskie i zdaje sobie z tego sprawy jest takim, szajsem. Ale to też zależy na jaki skuter się trafi. Jeden będzie jeździł bez awaryjnie 6000km, a drugi będzie się psuł co 500-1000km. Z góry dzięki za odpowiedź skuterowcy :) Aha, jeżeli chodzi o cenę to tak do 4000tys. MAX. Nie chcę przepłacać za wygląd :) Nie przywiązuje do tego wagi, a przy okazji kupie sobie dobry kask z Naxy za 200zł ;)

Może Keeway Hurricane, jeśli chodzi o chińskie wynalazki, albo nowe Kymco 4T za 4 tyś. Kupisz sobie kask z naxa, a będziesz miał nowy skuter markowej Tajwańskiej firmy z bardzo dobrą renomą i zmieścisz się w cenie. Przejedziesz napewno conajmniej 20 tyś. km.

Tak więc, moje propozycje to Keeway Hurricane w 2T, lub Kymco Agility 4T.

Ja przystaje jak TheMiqlaq do Kymco :)

Ehh.. Wróciłem z Salonu.. Przyjechałem z nastawieniem do skutera, jednak że facet tak mnie otumanił, że nakręcił mnie do Romet Zetka 50, w papierach wbite 50, a Pojemność w rzeczywistości 80. Sam nie wiem, na początku lajtowo, kupie Quantuma, a tu lipa. Pomóżcie mi ! Pozdro

Ja na twoim miejscu brałbym skuter z silnikiem 4T, ponieważ one biorą od 2.5 l do 1.9 l na 100km, a 2T od 2.5 nawet do 4l na 100km . :)

Oczywiście zależy to od twojej jazdy oraz dbania o pojazd :)

Pozdrawiam

W mojej okolicy kilka osób ma Zetki ale 125. Z tego co mi wiadomo bardzo je chwalą, ale to jest 125 ccm. Z tego co wiem to Zetka ma cylinder pionowy. Jest to troszkę z tego co słyszałem wytrzymalsze rozwiązanie, ale chyba lepiej byłoby gdybyś kupił jednak KYMCO.

Ja byłem w salonie Bartona w Ostrołęce i jeśli chcesz coś z cylindrem takim jak Zetka możesz kupić Bartona TZR. W sumie jest chyba tańszy bo chcieli za niego 3200 a prezentuje się nie najgorzej.

Jednak lepiej kup skuter chyba że chcesz przerzucić się kiedyś na coś mocniejszego. Wtedy kup biegówkę.

za skutera też można się na coś mocniejszego przesiąść, nie ma żadnego problemu. Obsługa biegów jest prosta jak budowa cepa i można się jej w 10 minut nauczyć.

Co racja to racja, Zetka kosztuje 3630, Romet "podobno" narzucił 3 dni temu jakąś promocje na te modele. Tak Zetka ma Pionowy cylinder, w porównaniu do np. Zippa Nekena wygląda o niebo lepiej, tylko ten tłumik.. Ale wszystko idzie przeżyć. Piszcie dalej.
Co w tym wszystkim jest najlepsze Stary Quantum 2012 tam kosztuje, 3699. Kupując zetke był bym o pare dyszek do przodu :D

Jak chcesz biegówkę to rozglądnij się za Barton'em Fighterem :D Chyba 3000 kosztuje i ładnie wygląda