Skuter normalnie odpala lecz gdy dodam gazu gaśnie

Więc jak w tytule skuter normalnie odpala lecz gdy dodaje gazu gaśnie. Czuć paliwo . Regulowałem gaźnik także zawory czyściłem gaźnik wymieniony został automat ssania. i taka igła z gumką w gaźniku.... I nic nie pomogło może ktoś inny ma jakiś pomysł. Skuter to zipp steed 4t

"Regulowałem gaźnik" - ale czy wyregulowałeś?
Automat ssania - czemu go wymieniałeś? Widziałeś że stary nie działał? (nie wysuwał się?). Sprawdź czy ten nowy i stary ma na taką samą długość wysunięty tłoczek z igłą; trafiłem na ssanie które miało bardziej wysunięty zaworek co powodowało że po wsadzeniu go do gaźnika nawet na zimnym silniku ssanie było zamknięte: odpalał ale gasł gdy tylko dotknąłem manetki gazu.

Sprawdzę to z tym automatem i jeszcze raz spróbuje wyregulować ten gaźnik.. i zobaczymy

na tym starym automacie niekiedy wejdzie na pełne obroty lecz muszę sie przy tym natrudzić na nowym nie wchodzi dlatego ze jest zakrutki.. Więc nie wiem czy ten stary automat jest dobry czy nie czy to wina czegos innego.... Gażnik regulowałem z 20 razy i nie wiem czy dobrze jest wyregulowany czy nie bo skuter nadal dusi przy dodaniu gazu czy to moze być cos innego niż regulacja gaźniku i automat ssania ??

może zacznij od wymiany automatu ssania na taki o identycznych parametrach.To będziesz wiedział czy to wina tego czy czegoś innego.
Regulowałeś 20 razy niedziałający gaźnik na silniku który nie działa? I sie zastanawiasz czy jest dobrze wyregulowany? Zapewne NIE JEST. To prawie oczywiste.

Regulować ty go powinieneś na gorącym/ciepłym silniku.. A skoro nie jeździ to logiczne że źle wyregulowałeś ;))
Niekoniecznie to może być ssanie, sprawdź filtr od paliwa czy nie jest zapchany.

witam mam podobny problem filmik po większości wyjaśni https://youtu.be/FXmlrKJbv10

Zawory są ustawione bo skuter odpala od kopa gaźnik regulowany był ale to wszystko.