Skuter niezawodny

Witam
Jestem na forum nowy, ba! moge powiedzieć że nie znam sie na skuterach lecz prosiłbym o porade ponieważ rozważam kupno takiej maszyny.
Chciałbym żebyscie mi poradzili podając marki, modele skuterow które odpowiadałyby moim potrzebom ew. korygując.
Potrzebuję skutera który posłużyłby mi w dojeżdzaniu do pracy tj. 20km w obie strony, sumując jakieś 500km miesięcznie.
Niestety nie mam prawa jazdy na motor więc narazie wchodzi w gre jedynie 50ccm.
Zalezy mi na tym by skuter był w stosunkowo niezawodny, szczególnie zimą, oczywiscie w granicach rozsądku :) Nie zamierzam wyjeżdzać przy -20C :)
Ostatnie kryterium - oczywiscie cena... Nie stac mnie by wydać 5.000 na skuter więc proszę byście podawali propozycję w zasiegu człowieka...powiedzmy do 3 koła. Niższe takze mile widziane...
i czy warto kupować uzywany skuter? Czy jednynym rozwiazaniem jest kupno nowego?
Będę ogromnie wdzięczny za wszystkie odpowiedzi i sugestie na te pytania.

Pozdrawiam :)

Do 3tysięcy z nowego nic nie kupisz co ci w zimę pojeździ

Pat mylisz sie moja inca zapala przy minus 25 i zima nia jeżdzilem be z klopotow a w dodatku caly rok stoi pod chmurka. w obecnje chwili cena jej sie zamyka w 3tys zł

Mój kingway, również pali na dotyk w zimę i normalnie jeździ, lecz większość przypadków chińskich skuterów jest taka że w zimę odpalisz i zaraz zdechnie

Bassa Router, Toros F16.... Poleciłbym ci Incę Sprint ale już niestety ich nie produkują ;)

Incy nie produkują ponieważ stwierdzili że jest to im nie opłacalne(info sprawdzone, wujek prezes oddziału w warszawie)

Ja swoim Rometem 717 4T (2008r) przez 2 lata (3 września mineły 2 latka ;s) nie miałem żadnego problemu w zimę. Pali bez problemu na dotyk.