Skuter nie pobiera całego paliwa z baku

Witam wszystkich Serdecznie! Mam problem z moim Fosti Grande Retro mianowicie skuter ma bak 5l(i tyle faktycznie do niego wchodzi) problem w tym ze z baku pobiera około 3 litrów paliwa a gdy dochodzi to reszty(czyli 2 litrów) skuter gaśnie i nie można go odpalić dopiero po dolaniu paliwa do baku skuter odpala normalnie, ostatnio z ciekawosci po tankowaniu jeżdzilem skuterem do momentu aż zabraknie paliwa nastepnie odczepilem wężyk z baku i o dziwo do kanistra zlecialo wczesniej wspomniane brakujące 2 litry :open_mouth: co może byc przyczyna ze skuter nie pobiera paliwa do końca?

Możliwe że jak jest mniej paliwa to leci z mniejszym ciśnieniem, lub tworzy się podciśnienie które nie pozwala na przepływ paliwa. Zobacz czy jak zostanie te 2 litry to odkręcenie korka zbiornika coś pomoże. Ewentualnie sprawdź czy filtr paliwa nie jest zatkany. (O ile go masz). Spróbuj jeszcze po zgaśnięciu przechylić skuter na tą stronę, z której jest wężyk paliwa. Zobaczysz wtedy czy paliwo spłynie do gaźnika i czy wtedy odpali.

Dzieki za rady na pewno przy najblizszej okazji sprawdze , filtr paliwa jest ale taki malutenki nie wiem czy nie warto zmienic na ciut wiekszy chociaz nie wiem czy to cos pomoze , swoja droga skuter jest slaby pod gorke a jak sie konczy paliwo to zasuwa jak szalony , zauwazylem tez ze bak sie poci w okolicach plywaka czy to moze miec jakies znaczenie?

może masz problem z napowietrzaniem zbiornika (drożna dziurka w korku). zobacz czy jak ci do tych 2 litrów dojdzie i zgaśnie to czy otwarcie zbiornika nie pomoże.
a może masz źle wykonany zbiornik i wypływ paliwa ma za wysoko wlot… np jakaś rurka jest za długa wewnątrz biornika…itd

W koncu to chinczyk wcale bym sie nie zdziwil jakby cos bylo inaczej niz w projekcie😁 Musicie mi wybaczyc glupie pytania ale to moj pierwszy skuter btw dostalem go od brata z Nl i po trasie na busie mu cos odje… w sensie skuterowi nie bratu😁 Brat nie mial z nim zadnych problemow a ja juz kilka zanotowalem a mechanik zemnie zaden, ogromnie ciesze sie z prezentu ( chociaz moj brat jest zawiedziony bo skuter mial smigac-przynajmniej tak bylo w Holandii) moze Polskie powietrze mu nie sluzy nie mam pojecia😁 Nie wiem czy to dobry dzial ale chcialbym przedstawic kilka problemow , czy do kazdego problemu musze tworzyc nowy temat? Prosze o pomoc bo jestem na tym forum nowy a podejrzewam ze dosc czesto bede pisal

trzymaj się póki co jednego tematu o swoim sprzęcie. Natomiast jak już dojdziesz o co kaman to możesz poszukac o tym wątków (bo prawie na pewno już takie były) i je poczytać, założyć nowy albo podpiąć się pod istniejący…itd

Okej odezwe sie jak juz czegos sie konkretnego dowiem , na razie serdecznie dziekuje za rady!