Skuter nie odpala - najczęstrze powody

Właściciele chińskich skuterów po około 3 latach użytkowania, mają problemy z odpaleniem skuterów w zimę.
Jakie są tego przyczyny przy założeniu że jest paliwo i naładowany akumulator?

Do zapłonu potrzebne są : paliwo, powietrze, iskra, kompresja. Jeśli to wszystko jest to silnik musi zapalić. W zimę najczęściej są problemy z iskrą przez wilgoć.

a teraz na serio o tuz kupilem i wymienilem modul oczywiscie jak sie okazalo niepotrzebnie(nadal nie mam iskry na swiecy) powiem tak z zaplonu (przynajmniej mam tak w quest 50 4t)z zaplonu wychodza 4_ry kabelki dwa z nich sa podlaczone osobno (dla osobnych kabli napisalem wsuwki_a) czerwony z czarnym paskiem wsuwka drugi niebieski bialy pasek wsuwka i te co najbardziej mnie interesuja to żułty a drugi biały obydwa są w kostce i umnie przez te dwa kabelki przechodzi prąD PLUSOWY czy tak ma byc prosze o pilna pomoc a tak ogulnie to niemam iskry w quescie nigdzie niedochodzi prad jedynie akumulator dziala moje gg 34851395

Czujnik bocznej stopki bardzo często robi numery i często się psuje więc warto go odłączyć. Wiem to z własnego doświadczenia.