Skuter nie odpala Błagam POMOCY

Witam ! Jestem właścicielem "inca sprint" . Skuter od niedawna zaczą ciężko palić więc wyregulowałem mu zawory i było ok przez pierwsze 300 km potem kiedy zaczełem dobierać się do odkręcenia dekla od zaworów poczułem że coś się pali i był to moduł więc kupiłem nowy podłączyłem i dalej to samo skuter nie pali a moduł się grzeje wymieniłem świece, cały zapłon razem z cewką , i całym magneto ! podłanczam moduł, skuta dalej nie pali a moduł się grzeje ! Iskra na świecy jest! Przypominam że jest to inca sprint z nietypową instalacją ! Błagam pomóżcie co jeszcze mam wymienic ?

Tak to jest jak się nie zna na naprawach ,grzebie się a potem się pisze że coś się pali .Pewnie zrobiłeś zwarcie nic się nie pali samo

Zesrało się ! Jak masz tak pisać to po h** się udzielasz nie prosiłem Cię o krytyke tylko o pomoc ! Wole samemu pogrzebać niż oddać do jakiegoś majstra który za 1 roboczo godzine bierze 60 pln ! Przynajmniej jak coś mi się zepsuje to pretensje moge mieć do samego siebie

Zesrało się ! Jak masz tak pisać to po h** się udzielasz nie prosiłem Cię o krytyke tylko o pomoc ! Wole samemu pogrzebać niż oddać do jakiegoś majstra który za 1 roboczo godzine bierze 60 pln ! Przynajmniej jak coś mi się zepsuje to pretensje moge mieć do samego siebie

incasprint napisał:

Zesrało się ! Jak masz tak pisać to po h** się udzielasz nie prosiłem Cię o krytyke tylko o pomoc ! Wole samemu pogrzebać niż oddać do jakiegoś majstra który za 1 roboczo godzine bierze 60 pln ! Przynajmniej jak coś mi się zepsuje to pretensje moge mieć do samego siebie

Kolega guliwer55 napisał swoją opinię - może się nie zna - ale napisał prawdę.
Ja także napiszę - się nie znam się nie pcham. Jestem pseudo znawcą - płacę później 60 zł za 1h.

Moja pomoc i rada - nie rób czegoś na czym się nie znasz a nastepnie szukasz pomocy bo nie działa. Moje motto - pierw pytam znawców tematu - następnię robię. Ty zrobiłeś to na odwrót i obrażasz ludzi na forum.

Oczywiście myślę że nie napisz że się zesrałem bo będzie to świadczyć o Twojej kulturze osobistej.

p.s.
ile masz lat?

Haha widze że ten portal schodzi na psy ! Znam się i już wiem co mam nie tak ! A tak to para głupio-mądrych ludzi ! Dzieki za pomoc ! skuterowo - -10 pkt !

incasprint napisał:

Haha widze że ten portal schodzi na psy ! Znam się i już wiem co mam nie tak ! A tak to para głupio-mądrych ludzi ! Dzieki za pomoc ! skuterowo - -10 pkt !

Żal mi Cię człowieku. Najpierw prosisz o pomoc a potem wyzywasz ludzi którzy chcą Ci pomóc a na koniec obrażasz portal... bez komentarza.

Dokładnie szukałem pomocy a nie krytyki ! Jak widzisz 3 odpowiedzi i żadnej pomocy ! Więc chyba coś z Wami jest nie tak

incasprint napisał:

Dokładnie szukałem pomocy a nie krytyki ! Jak widzisz 3 odpowiedzi i żadnej pomocy ! Więc chyba coś z Wami jest nie tak

Właśnie ta krytyka ma tobie posłużyć jako pomoc - Nie znasz się, nie grzeb a potem nie proś o pomoc. Koledzy wyżej próbowali Ci to przekazać.

incasprint napisał:

Haha widze że ten portal schodzi na psy ! Znam się i już wiem co mam nie tak ! A tak to para głupio-mądrych ludzi ! Dzieki za pomoc ! skuterowo - -10 pkt !

Nie wyżyty jakiś jesteś. Nikt nie chciał Ci źle... Chcesz obrażać ludzi, to się na metinie wyżyj ^^ Kolejny "kozak" w necie... Ja na twoim miejscu bym się ogarnął i chociaż przeprosił za zachowanie, nie sądzę, żeby Ci ktoś miał za złe. Resztki honoru człowieku...

incasprint- kolejne "dziecko neo" nie posiadające za grosz szacunku do drugiego człowieka,potargany przez los,chyba cały świat się do ciebie plecami odwraca...Takich ludzi tutaj widzieć nie chcemy (czyt.chamów i prostaków).

PS: Jak ktoś pisze w temacie coś typu "błagam,pomocy" i jeszcze milion wykrzykników to już wiadomo,że jakiś upośledzony przybył jaśnie pan.

Spokojnie, guliwer55 ci tylko zwrócił człowieku uwagę (i zauważ że wskazał ci możliwą przyczynę usterki) a ty od razu z krzykiem. Po co krzyczeć i wyzywać od razu nie można napisać ,, tak przyznaje sie do błędu i proszę o pomoc'' ? Forum to nie infobot żeby odpisywać automatycznie od razu.

haha :) nie no dobijacie mnie panowie. Może i mam neostrade :D ale na dziecko to jestem juz za stary ! tak błagam pomocy bo siedze juz nad tym 3 tygodnie ! nie zrobilem nigdzie zwarcia poniewaz wczesniej w niej nie grzebalem i jest to nie mozliwe ! Zepsuł się regulator napięcia i to tyle na ten temat !

Mi to wygląda na źle popodłączne przewody. Najpierw powinieneś zdiagnozować tzn. wziąć miernik i sprawdzić po kolei prądnicę, cewkę, moduł i całą instalację a potem wymieniać, możliwe, że wydałeś trochę kasy na marne. No ale to Twoja sprawa.

"Przypominam że jest to inca sprint z nietypową instalacją " - co jest nietypowego w tej instalacji, napisz coś więcej bo tak to nie wiadomo co typować jako przyczynę usterki.

A teraz:

[quote]Zesrało się ! Jak masz tak pisać to po h** się udzielasz nie prosiłem Cię o krytyke tylko o pomoc[/quote]

Kolego, to jest forum na którym każdy ma prawo do wyrażenia swoej opini, jak to zrobił guliwer55. Twoja odpowiedź była całkowicie nie na miejscu. Gdy piszesz posta z prośbą o pomoc to możesz spodziewać się komentarzy. To jest prawda - jak się na czymś nie znasz to nie rób. A to widać, wymieniłeś pół elektryki nawet nie sprawdzając poszczególnych modułów.

Nietypowa instalacja - chodzi mi tu głównie o prądnice z której wychodzą 2 kable i 1 od czujnika połoznie wału w reszcie skuterów z prądnicy wychodza 3 kable i jeden od polozenia czujnika wału dalej moduł inci potrzebuje akumulatora do rozruchu (tak mi powiedziano w ASO)

incasprint napisał:

.... Znam się i już wiem co mam nie tak ! A tak to para głupio-mądrych ludzi ! Dzieki za pomoc ! skuterowo - -10 pkt !

incasprint napisał:

Nietypowa instalacja .....(tak mi powiedziano w ASO)

I Wszystko w temacie.

Jednak mówią prawdę - słowo - przepraszam najciężej przechodzi przez gardło.....

Skoro się znasz to czemu:
a) Doprowadziłeś do stanu w którym moduł się "pali"?
b) Nie naprawiłeś tego od razu tylko napisałeś na naszym forum?
c) Nie poznałeś i nie znalazłeś schematu elektrycznego swojego skutera?
d) Nie opisałeś szczegółowo problemu który masz?
e) Nie sprawdziłeś regulatora (a może prostownika - w skuterach z chin są prostowniki z regulatorem zintegrowanym i osobnym)?
f) Wymieniłeś magneto nawet nie sprawdzając starego czy jest sprawne (przy odrobinie wiedzy wiedziałbyś jak to zrobić)?

Po drugie wszędzie obowiązuje kultura i nawet jeśli ktoś jest nie miły Ty nie musisz być chamem.

A do wszystkiego potrzeba było tylko prostego multimetru do zmierzenia napięć, zwartych i przerwanych obwodów oraz rezystancji cewek.

Wg mnie incasprint ma sporo racji, choć również sporo przesadził z reakcją na post guliwera55, który de facto zaszufladkował użytkownika jako "zielonego psuja", podczas gdy incasprint szukał podpowiedzi a nie stwierdzenia "było nie tykać", zwłaszcza, że on nic nie wspominał o wcześniejszym grzebaniu w elektryce. Głupio wyszło, zwłaszcza, że na forum panuje tendencja do krytyki serwisów, co zachęca do samodzielnych prób napraw. Rzeczowo i na temat odezwał się tylko Madi i chwała mu za to.

Gdyby przy naprawach wszystko zawsze szło dobrze, to wtedy po co komu forum? Nie znacie powiedzenia, że jak czegoś się raz nie zepsuje, to się nie nauczy? :) Choć po prawdzie on tu nawet nic nie popsuł, bo było to od początku popsute.

degename napisał:

e) Nie sprawdziłeś regulatora (a może prostownika - w skuterach z chin są prostowniki z regulatorem zintegrowanym i osobnym)?

Prostownik i stabilizator są w jednej obudowie, po angielsku nazywa się to Regulator/Rectifier (Reg/Rec Unit - moduł prostownika-stabilizatora) i tak jest w 99% skuterów, nie tylko tych produkowanych w Chinach :) Potocznie nazywa się to "regulatorem napięcia".

...
Tak ale co będzie gdy potrzeba zasilić jeszcze elektroniczne zegary, diodową lampę i podobne?

Wtedy jest oddzielny regulator który zaopatruje te układy w prąd. Sam się dziwiłem po co mi w instalacji napięcie 7V i 9V ale jest i wszystko odchodzi od układu przypominającego moduł CDI.
Dodatkowo mam tylko jeden mniejszy rezystor a nie dwa jak w zwykłych skuterach.

W chińczyku którym jeździłem wcześniej napięcie w instalacji wahało się od 10V do 15V a w Romecie po odpaleniu jest 12,2V, w czasie jazdy równo 14V nie zależnie od obrotów silnika. Zwykły regulator nie dał by rady trzymać idealnie napięcia.

No nie pomyślałem żeby sprawdzić czy ten skuter ma coś takiego.