Skuter nie gaśnie 2T

W ostatnim czasie gdy chce zgasić skuter i wyciągnięciu kluczyków on dalej chodzi. Dopiero gaśnie jak pododaje gazu... Zegary się wyłączają lecz silnik chodzi i można go nawet na obroty wkręcać.
W czym jest problem?

Kingway Barracuda 2T

blokuje się linka od gazu lub tez co mniej prawdopodobne uległ uszkodzeniu moduł w wyniku "przebicia" napięcia

Krzysku co ma linka od gazu do tego że jak wyłączy stacyjkę to silnik pracuje dalej jakby był włączony ? Jeśli w sprawnym skuterze dasz manetkę na full i będziesz trzymał i zgasisz silnik na stacyjce to obroty spadną i silnik zgaśnie. Moim zdaniem to coś ze stacyjką.

Dziś z kolei wszystko wporządku... Mam nadzieje, że jeszcze te kilka tyg pojeździ i na wiosne sam się naprawi jak zobaczy nowy pasek :)

Samo się raczej nie naprawi i to na pewno nie wina paska.

co raz bardziej obstawiam moduł. tez tak miałem jak podłączałem sportowy. jeden kabelek odpowiada właśnie za gaszenie silnika. jak był wpięty żle to skuter odpalałem ale nie mogłem zgasić.

Ja mialem tak samo jak kupilem modul za 22zl, czasami sam gasnal a czasami dopiero jak stopke boczna rozlozylem. Wg mnie to pewnie modul tak jak mowi Krzysiu.

No, że pasek to nie jest to wiadomo... Ale pasek muszę i tak wymienić...
Może w zestawie moduł też wymienie...

tylko nie kupuj przypadkiem najtańszego z allegro za 20 zł tylko jakiś lepszy...