Skuter nie chce odpalać. Zalana świeca?

Witajcie Kochani. Mam problem z niedawno kupionym skuterem (używany). Dokładnie chodzi o to, że nie chce odpalać. Mam bardzo słaby akumulator, dlatego też muszę odpalać go WYŁĄCZNIE z kopniaka. Niestety, odpalę go raz - pojadę - działa. Później zgaszę, odpalę - pojadę, zgaszę i kolejnym razem nie chce już odpalić i czuje wyciek paliwa i tak jest codziennie.. Dodam, że jakiś czas temu wymieniałem głowicę oraz cewkę. Dodam również, że jeżdżę bez filtra powietrza. Co powinienem zrobić? Kupić akumulator żeby odpalał 'z guzika'? A jeżeli kupie akumulator i problem zostanie? Wymienić świece? Proszę o porady. Skuter to zipp vapor boatian.

"Dodam również, że jeżdżę bez filtra powietrza" - Bez komentarza.

Bez filtra powietrza nie dziw się dlaczego czujesz olej skoro gaźnik masz otwarty kup filter za 20zł chociażby i już tego nie będzie, Chłopie ja w swoim skuterze 4t miałem akumulator 4 lata i ani 1 ładowania akumulatora zima lato odpalał , zimą to co 4-7 dni odpalałem 1 zdażyło mi się po 2 tygodniach ale na kursach zawodowych byłem ale odpalił
Świece wymieniaj co 3,5 tys km świeca to koszt 10zł więc nie taki duży ,

W jaki sposób świeca z przbiegiem 3500 czy więcej kilometrów szkodzi silnikowi?

Czyli nie odpala ze względu na to, że jest już zalana świeca? Stał całą noc i na drugi dzień próbowałem go odpalic.. niestety, nie odpalil..

a dziwisz się , jak nie masz filtra??
A martin poniekąd ma racje : zużycie świecy też jest ( robi się większa szczelina ) przez co jest słabsza iskra .

Jezeli bede mial filtr powietrza, to będzie jezdzil szybciej? Mam 80cc a jezdzi mi maksymalnie 50km/h..

Dziecko, jeśli nie wyregulujesz to nawet 45 pojedzie. Oddaj go mechanikowi:)

i co mam mu powiedziec?;)

Żeby założył filert powietrza i wyregulował gaźnik i zawory, jeśli to 4t.

jest to 2t.

Jeszcze pytanie. Brak filtru powietrza moze spowodowac szybsze ubywanie paliwa?

Tak ponieważ paliwo paruje tym otworem:)

Czytam pierwszy post i pisze że jest to zipp vapor. Później czytam ze jest to 2t . od kiedy vapor był w 2t ?? te skutery mają silniki 139qmb czyli popularne chińskie 4t

wybacz, pomylilem skutery ;) 4t teraz kupilem akumulator i ani nie chciał odpalić ręcznie, ani z kopniaka.. Na poczatku odpalal recznie, a za 6 razem juz nic nie moglem zrobic

cziken11 napisał:

wybacz, pomylilem skutery ;) 4t teraz kupilem akumulator i ani nie chciał odpalić ręcznie, ani z kopniaka.. Na poczatku odpalal recznie, a za 6 razem juz nic nie moglem zrobic

A masz filtr czy nie?