Skuter najszybszym pojazdem w mieście – artykuł do przeczytania

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter najszybszym pojazdem w mieście – artykuł do przeczytania

Ten temat zawiera 41 odpowiedzi, ma 13 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe dostawcy dostawcy 5 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 42 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe pila
    pila
    Użytkownik

Witajcie,

do tej pory byłem pasywnym czytelnikiem Skuterowo.com, ale postanowiłem się zarejestrować, aby zaprosić Was do lektury mojego artykułu na temat skuterów. To tekst kompleksowo poruszający temat skutera jako najszybszego środka lokomocji w mieście (w tym: jazda w korku między samochodami i jakie przepisy to regulują, zasady bezpiecznej jazdy, parkowanie + kwestia parkomatów, motorower kontra motocykl, co grozi za jazdę skuterem odblokowanym itp.) W tekście umieściłem sporo materiałów wideo nagrywanych kamerą przymocowaną do kasku. Artykuł opublikowałem na moim serwisie dotyczącym komputerów, jako chwilowe rozluźnienie tematu dla moich czytelników 😉

http://itbiznes.pl/art33333.html

Ciekaw jestem Waszej opinii na temat tekstu, jako skuterowych „wyjadaczy” 🙂

Pozdrawiam,
    Paweł

Jeżdżę na Zipp Quantum R
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Nie mogę skomentować pod artykułem więc piszę tu.

Wielu ludzi nawykło do wygody jaką daje im samochód i nie zamieniliby jej na dwa kółka za nic w świecie. Nie chcieliby żeby im na głowę deszcz padał i żeby marźli. Boją się spojrzeń innych i złośliwych komentarzy w stylu: „Patrzcie, nie stać go na jeżdżenie samochodem to kupił sobie skuter!” (to pokutuje jeszcze z czsów głębokiego PRL-u gdy tylko nieliczni mogli sobie pozwolić na auto, a tak zwana biedota jeździła motorowerami i motocyklami). Nie chcą być gorsi niż sąsiad, który ma taki a taki pojazd.

Całe szczeście to się już powoli zmienia. Głównym powodem jest drożejące paliwo, a także (choć pewnie w mniejszym stopniu) korki na ulicach dużych miast. Myślenie też staje się powoli inne i skuter przestaje być dla wielu zatwardziałych „rowerem z silnikiem”.

Artykuł ciekawy i życiowy. Przecież opisana sytuacja zdarza się często niejednemu z nas choć ja gdy nie miałem jeszcze skutera podróżowałem komunikacją miejską ale to bardziej dla cięcia kosztów niż dla opisanych w arcie niewygód i przypadków.

Zdjęcie profilowe pila
    pila
    Użytkownik

Kisiu, sam mam dobrej klasy auto, ale jazda na skuterze sprawia mi 3x więcej frajdy (chociaż w aucie mam 4-litrowego diesla V8, ponad 300 KM mocy i 700 Nm momentu ;)). Ale auto jest takie… nudne 😉 Więc ja moim tekstem chciałem zachęcić do wypróbowania skutera osoby, które do tej pory nawet w ogóle o takich pojazdach nie myślały. A jak już ktoś trochę pojeździ po takiej Warszawie, to potem trudno mu wrócić do auta, ze względu właśnie na szybkość przemieszczania się i łatwość parkowania (parkowanie to koszmar dla warszawskich kierowców). Oczywiście zakładając, że pogoda jest odpowiednia, bo że w deszczu jeździ się dość niefajnie, to i ja się zgodzę 😉

A czemu nie udało Ci się skomentować pod artykułem, wystąpiły jakieś problemy techniczne? Jeśli tak, daj mi proszę sygnał, poproszę programistę, żeby sprawdził, co się stało.

Jeżdżę na Zipp Quantum R
    Kisiu1981
    Użytkownik

Nic się nie stało. Po prostu nie chciałem się logować i zakładać konta.

Jeśli chodzi o jazdę samochodem to są różne punkty widzenia. 13 – 15 latkowie marzący o skuterze stają się 18 – 20 latkami marzącymi o samochodzie. Potem są ludzie w pełni dorośli posiadający nieraz kilka kategorii prawa jazdy oraz samochody, skutery i motocykle. Pozostają też osoby starsze dla których skuter czy motocykl kojarzy się z młodością i jej urokami.

Ja np. rzadko korzystam z samochodu i lubię nim jeździć ale jeśli miałbym do wyboru w uniwersalnej sytuacji samochod i skuter to raczej nie wsiadłbym do czterech kółek z najważniejszej przyczyny – swobody poruszania się.

Zdjęcie profilowe wodka85
    wodka85
    Użytkownik

Bardzo podoba mi się ten artykuł , poruszono wiele waznych spraw , jedyne do czego mogę sie przyczepić to do kwestii opisanego ubioru na temperature 10 st C , jezdzilem skuterem w temperaturze ponizej 5 stopni bez kaleson i dwoch bluz(jedynie długie skarpety narciarskie) i nie było mi zimno a Ty napisales że to tragedia i lepiej nie jeżdzic , no cóź , niedługo zima (u mnie troche łagodniejsza ale zawsze) zamowilem kalesonki termiczne i taką samą koszulkę z dlugim rekawem i mam zamiar jeździć całą zime 🙂 pozdrawiam

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Artykuł powiedzmy…dość życiowy 🙂
    Tylko autor nie wspomniał (bo może jeszcze nie doświadczył) o daleko posuniętej nietolerancji dla skuterzystów wśród kierowców aut w Warszawie, ale podejrzewam, że nie tylko.
    Co do pogody…zimą też można śmigać, ciepłe ubranko ewentualnie motokoc, oponki zimowe i jazda.

Zdjęcie profilowe ruphert
    ruphert
    Użytkownik

Dzięki za artykuł.

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/52466] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/52466/icon3.png[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe tmielcarz
    tmielcarz
    Użytkownik

pila napisał:

ale jazda na skuterze sprawia mi 3x więcej frajdy (chociaż w aucie mam 4-litrowego diesla V8, ponad 300 KM mocy i 700 Nm momentu ;)).

Dokładnie. Ja co prawda mam w aucie tylko 240KM z mega wygodnym DSG, ale odkąd zacząłem jeździć skuterem to auto stoi głównie w garażu. Samochodem odwożę dzieci do szkoły i przedszkola, a potem odstawiam samochód do garażu i do pracy jadę skuterem niezależnie od pogody (no chyba, że strasznie leje). W artykule można by jeszcze wspomnieć o akcesoriach, które przydają się podczas chłodniejszych dni, czyli motokocach i motomufkach. Używam motokoca Tucano Urbano i jestem zachwycony.

Honda NC700S
    Yamaha Neos | Malossi Sport 70cc | LeoVince ZX | Malossi Multivar | Malossi Fly Clutch | Dellorto 17,5 – SPRZEDANY
    Keeway Speed 150 – SPRZEDAM
    Zdjęcie profilowe pila
    pila
    Użytkownik

Kisiu, tekst kieruję raczej nie do osób bardzo młodych (nastoletnich), dla których skuter jest po prostu pojazdem sprawiającym frajdę (i nie musi być wcale praktyczny), ale do osób dorosłych, pracujących w miastach (i mieszkających w mieście lub na peryferiach miasta), dla których samochód jest po prostu kłopotliwy w sytuacji, gdy chcą się przemieszczać po mieście. To najczęsciej osoby, których już tak nie cieszy jazda autem, bo mają już wieloletnią praktykę, przejechane setki tysięcy kilometrów i spędzone tysiące godzin za kółkiem. Osoby takie nie szukają frajdy w samochodzie, a chcą się skutecznie, szybko i możliwie tanio przemieścić z punktu A do B. I tutaj skuter jest moim zdaniem (co starałem się wykazać w artykule) najlepszym rozwiązaniem. O ile tylko pogoda dopisuje, bo w taką pogodę jak dziś (od rana padający śnieg w Warszawie) ja już bym skutera jednak nie ruszał 😉

Jeżdżę na Zipp Quantum R
    Zdjęcie profilowe pila
    pila
    Użytkownik

wodka85, to Ty prawdziwy twardziel jesteś w takim razie 😉 Ja zdecydowanie zmarźluchem nie jestem, a dziś w nocy przy pięciu warstwach u góry (tshirt, koszula, sweter, bluza, kurtka) i trzech warstwach spodni (kalesony termoaktywne, jeansy, ortaliony z gumową membraną) było mi zimno 😉 Jechałem trochę ponad 20 km w temperaturze 0 stopni. Ktoś jeszcze oprócz nas (mnie i wodka85) jeździ przy temperaturach poniżej 5 stopni? 🙂

Jeżdżę na Zipp Quantum R
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Ja – wczoraj normalnie byłem w pracy. Po pokonaniu 38km z przerwami wcale nie zmarzłem. Ubiór to na spód ciuchy termoaktywne (góra i dół) jeansy, sweter i kurtka motocyklowa z podpinką ocieplającą. O takich rzeczach jak rękawiczki, czapka mieszcząca się pod kask czy komin na szyję nawet nie wspominam bo to obowiązkowe. Muszę mieć ubiór którym mogę regulować ciepłotę bo jeżdżę z listami a później wchodzę do ciepłych budynków tak więc nie mogę się spocić. Dziś też pokonałem 11km w tym śniegu z przymusu, gdyż musiałem koniecznie zatankować i zrobić zakupy. Przy takiej pogodzie to hardcore, gdyż daje po twarzy niemiłosiernie (przydałaby się szyba, chociaż wtedy w takim śniegu mielibyśmy zerową widoczność). Kiedy jest sucho na drogach to raz jechałem do pracy przy -8 stopniach i nie było większych problemów ani ze mną ani sprzętem. Bardzo dobrze sprawdzają się dobre kurtki narciarskie ze ściągaczami antyśniegowymi – są bardzo ciepłe, nieprzewiewne i wygodne w użyciu. Jeżeli śnieg stopnieje i będzie sucho to w poniedziałek normalnie jadę motorowerem do pracy.
    A co do Twojego artykułu to jest świetny – jedyne co mnie przeraża to twoja szaleńcza jazda między samochodami 😀 – jedne otwarte drzwi i po Tobie.

Zipp Salmo: przebieg 52468km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 17km.
    Zdjęcie profilowe patryk2266
    patryk2266
    Użytkownik

Artykuł ciekawy ale nie zgadzam się, że automat jest lepszy. Dla mnie jazda na motorowerze z manualną skrzynią biegów sprawia ogromną frajdę, o wiele większą niż automat. Ogólnie podobał mi się 🙂

Zdjęcie profilowe pila
    pila
    Użytkownik

maxell, nie pisałem o tej nietolerancji, bo jej faktycznie… nie doświadczyłem. A przejechałem już po Warszawie (tylko i wyłącznie) w ciągu roku 6 tys. km (licząc, że moja średnia prędkość to 40 km/h, daje to jakieś 150 godzin na skuterze). Oczywiście, zdarzają się sytuacje, że ktoś mi zajeżdża drogę podczas jazdy w korku, ale są naprawdę sporadyczne. Czy o nietolerancji w Warszawie piszesz na podstawie własnych doświadczeń (też jeździsz po Warszawie)? Czy może jesteś z innego miasta, a masz tylko złą opinię o Warszawie, jak wielu nie-warszawiaków? 😉

tmielcarz, widzę, żeś moją bratnią duszą 😉 Mnie również auto służy teraz wyłącznie do rozwożenia dzieci do przedszkola (mam trójkę, w tym dwójka w wieku przedszkolnym). Chociaż teraz, jak spadł śnieg, skuter raczej odstawię do garażu…

Jeżdżę na Zipp Quantum R
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Pila, pisalem o tym bo jestem z Warszawy, jeżdżę po Warszawie i spotkałem się mnóstwo razy z tym faktem.
    Tu masz artykuł napisany przeze mnie
    http://www.skuterowo.com/ubranie-na-skuter-ku-przestrodze/
    A tu masz kilka filmików, bo jeżdżę z kamerą
    http://www.skuterowo.com/forums/topic/wykroczenia-drogowe

Kisiu1981
    Użytkownik

pila napisał:

Kisiu, tekst kieruję raczej nie do osób bardzo młodych (nastoletnich), dla których skuter jest po prostu pojazdem sprawiającym frajdę (i nie musi być wcale praktyczny), ale do osób dorosłych, pracujących w miastach (i mieszkających w mieście lub na peryferiach miasta), dla których samochód jest po prostu kłopotliwy w sytuacji, gdy chcą się przemieszczać po mieście. To najczęsciej osoby, których już tak nie cieszy jazda autem, bo mają już wieloletnią praktykę, przejechane setki tysięcy kilometrów i spędzone tysiące godzin za kółkiem. Osoby takie nie szukają frajdy w samochodzie, a chcą się skutecznie, szybko i możliwie tanio przemieścić z punktu A do B. I tutaj skuter jest moim zdaniem (co starałem się wykazać w artykule) najlepszym rozwiązaniem. O ile tylko pogoda dopisuje, bo w taką pogodę jak dziś (od rana padający śnieg w Warszawie) ja już bym skutera jednak nie ruszał 😉

Jeśli chodzi o znudzenie jazdą samochodem to ja też bym się do tej grupy zaliczał. Choć ostatnio rzadko to robię więc dziś się z chęcią przejechałem. Wiem tylko, że wiele osób trudno będzie namówić na przesiadkę na skuter…

Ja dziś z przyjemnością śmigałem po śniegu. Dało mi to mnóstwo radości.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 42 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: