skuter muli przy ruszaniu do 10kmh

Witam wszystkich motocyklistow. Mam skuter viarelli 50cc nic nie tuningowane przebieg 1300km i prawdopodobnie mam niewyregulowany gaźnik bo ojczym kręcił srubka tylko obrotowa i zrobił to chyba źle. Świeżo po włączeniu silnika jak ruszam jest ok, natomiast jak przejade się i stane to zamula do 10kmh Nie jest w stanie wyjechać spod boku ulicy po 10kmh jest zrywny I idzie. I tu pytanie czy może być wina wyregulowania gaznika? Czy coś innego. Z góry dzięki i pozdrawiam.

tak zachowuje się tak jakby miał źle wyregulowany gaźnik. Identyczne objawy miałem jak wsadziłem większa dysze i podawał za dużo paliwa. Aż się trzeba było odepchnąć nogami jak ruszał a potem szedł bez zająkniecia.

Dziekuje bardzo , czyli teoria się potwierdzila. A mogę dodać cylinder i tłok 47mm? Dysze też dam 85 i czy mogę te części kupić u mnie mnie w mieście? Mam dobry sklep. I Będzie trochę więcej szedł?

to wszystko zależy co kupisz, jak złożysz jak wyregulujesz i jak dotrzesz. teoretycznie odpowiedź na wszystkie twoje pytania brzmi TAK. No chyba że coś ci nie wyjdzie i będzie gorzej niż jest.

Niee , spokojnie niedługo mechanik mi wyreguluje dobrze gaźnik i on by mi te części robił i regulowal wszystko :smiley: Ale jak kupię w sklepie stacjonarnym to bedzie ok tak?

to zalezy co kupisz a nie gdzie

Dzwoniłem to maja zestawy tlok+cylinder od 120zl myślę że jak wezmę trochę droższy zestaw tak do 250zl to będzie ok? I jak będzie wyregulowany Gaźnik to będzie Miał czulsze obroty i będzie bardziej zrywny?

Jeśli dobrze wyregulujesz , poskładasz itp to odpowiedz brzmi … Oczywiście :wink:

Ale teraz pytam czy bez żadnego tuningu jak dobrze wyregulowany gaźnik będzie czy Bedzie czulszy na gaz i czy lepiej zbierał się Będzie?

niekoniecznie. to słaby silnik i nawet przyrost 10-15% jest mało odczuwalny. Jak skoczysz z tych 3-4KM na 6-7KM to poczujesz

Ale ta regulacje też lekko odczuje?

I jak dam moduł sportowy to też odczuje ?