Skuter MACAL CY 50

Panowie jest taka sytuacja. Dzisiaj po rodzinie kupiłem skuterek ww firmy MACAL z silnikiem 2t, rzekomo Portugalski, ale jestem totalnie zielony. Skuter ogólnie jeździł i przypuszczam że dalej będzie jeździł tylko że od 4 lat stał w garażu na moment nie odpalany. Domyślam się że muszę wymienić akumulator, i pozostawionje w nim płyny tzn benzynę i olej. Zastanawiam się na co przed pierwszą próbą odpalenia jeszcze zwrócić uwagę. Napewno hamulce nie pracują prawidłowo tylny nie puszcza i wstrzymuje koło nie wiem czy przesmarować cały mechanizm? Jeszcze sprawa przekładni nie wiem czy oleju dolać czy wymienić?

wymienić.
to podobno klon yamahy neos

A jak wymienić tak zastany olej? Tam już pewnie galaretka się zrobiła

ścieknie, nie bój.
Rozgrzej ten nowy, niech pochodzi i zlej znowu. Zalej docelowym.

Możesz spróbować wcześniej podgrzać miskę mocną suszarką, albo z daleka opalarką... łatwiej spłynie...

I rozumie się że spuszcza się przez odkręcenie którejś śruby? A ile lać tego oleju, gdzieś czytałem że około 100ml.

Poszukaj jakiegoś manuala od Yamahy Neos... jeżeli faktycznie miały wspólnych przodków, to konstrukcja będzie podobna i ułatwi Ci to życie... Tak, czy inaczej, szukaj korka spustowego z boku miski... na dole...

Tzn jest chyba tylko taki zakręcany plastikowy koreczek wlewu. A powiedzcie mi jeszcze jak w takich sprzętach spuścić paliwo chyba też trzeba po prostu odpiąć któryś z przewodów bo jako takiego zaworka chyba nie ma. I gdzie znajdę filtr powietrza? Kumpel kazał szukać pod siedzeniem ale ja przypuszczam że może być w takiej obudowie obok przekładni z lewej strony.

Cierpliwie przeszukaj net za manualem... inaczej będzie wieczne zgadywanie... Dla pewności, to po tak długim staniu, to cały układ paliwowy powinieneś rozebrać i oczyścić/umyć... inaczej byle paproch popsuje całą Twoją pracę... Filtry wymienić...
Tu masz informację ile wchodzi oleju do Yamahy Neosa:
https://www.louis.de/en/rund-ums-motorrad/bike-datenbank/yamaha-neo-s-50-4t/sa40/2112
manual:
https://www.uploady.com/#!/download/OVIKb1FD7XM/Y_CIZJpLybHsXB_z

Ok jestem po spuszczeniu olejów, benzyny itd. Przeczyściłem filtr powietrza (taka gąbka wyglądał na czystą), gaźnik też wyglądał na czysty także wolałem go nie rozbierać jak narazie, hamulce sprawne przesmarowałem linki itd. Nie umie tylko znaleźć filtru paliwa chyba że nie posiada?

raczej powinien posiadać.chyba że ktoś go skasował - wiesz..zawsze to7zł w kieszeni.