Skuter lub motorower rekreacyjnie, na ryby, grzyby, itp.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #167766
    adlukm90
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Witajcie,

    Chciałbym kupić sobie skuter lub motorower ze skrzynią manualną, tak w celach rekreacyjnych, żeby móc nim w sezonie w wolnym czasie na ryby, na grzyby, czy po prostu do lasu czy nad jezioro świeżym powietrzem pooddychać, a zarazem nie dobijać wielowachaczowego zawieszenia w samochodzie na mazurskich żwirówkach i drogach gminnych.

    W związku z tym chciałbym Was prosić o poradę które modele najlepiej nadają do tego celu.
    Chodziłoby mi o model którego z jednej strony nie będzie szkoda “katować”, a z drugiej dobrze zniesie swoje przeznaczenie.

    Nie zależy mi na osiągach, tuningu, pewnie nawet nie będę go odblokowywał. Do większych prędkości mam samochód.
    Nie będę nim raczej robił rocznie dużych przebiegów. Kieruje się na razie ku nówce w cenie 3000 – 5000, chińskie pochodzenie mi nie przeszkadza.

    Mam 172 cm wzrostu, jeśli ma to znaczenie przy doborze.

    Z góry dziękuje za porady.

    #167770
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Jeśli zamierzasz jeździć po szutrach i większych nierównościach to skup się raczej na biegówce, nie na skuterze.

    #167771
    adlukm90
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Ok,

    Właśnie głównie po szutrach i gorszym asfalcie.
    Zgadzam się, sam również skłaniam się bardziej ku motorowerowi z manualną skrzynią.

    Jakie modele proponujecie?

    #167793
    pawelecm
    Uczestnik
    • 0
    • 358Postów:

    Szukaj motorowerów typu enduro jak derbi senda, keeway tx, jawa robby, to pierwsze jakie mi przychodzą do głowy. Jawka jest fajna i ma oszczędny silnik ale już chyba nowej się nie kupi. Derbi za drogie a keewaya jakoś też nowego nie widziałem ostatnio. Może jakieś chińskie odpowiedniki są w sprzedaży.

    #167799
    adlukm90
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Spośród nowych motorowerów z Chin zastanawiałem się nad:

    http://www.junak.com.pl/kolekcja/motorowery/18/Junak-901-RS.html

    albo

    http://www.junak.com.pl/kolekcja/motorowery/18/Junak-901-RS.html

    Choć nie są to motorowery typu Cross, ale wydaje mi się, że mogłyby sprostać zakładanemu przeznaczeniu

    Jeszcze z oferty Kymco, droższy niż pierwotnie zakładałem, choć może nieco lepszy jakościowo:

    http://www.kymco.pl/k-pipe-50-4t_p_63.html

    Co Wy o nich uważacie, nadają się?
    czy wybór któregoś z nich byłby sensownym zakupem?

    Co do używanych mam pewną rezerwę, używany mogę kupić samochód, ale motorower wolałbym jednak nowy. Nie oszukujmy się nikt nie sprzedaje używanego sprzętu w idealnym stanie, nie chciałbym trafić na egzemplarz w którym ewentualne koszty napraw sięgnęły później ceny zakupu.

    #167802
    adlukm90
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Z motorowerów typu cross w interesującym mnie przedziale cenowym znalazłem jedynie model Benzer XCROSS 50.

    Jakie macie na jego temat opinie?

    #167803
    Kristop
    Uczestnik
    • 38
    • 1 164Postów:
    #167827
    adlukm90
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Dzięki, w tych materiałach przedstawiony jest w bardzo dobrym świetle. Można będzie się nad nim poważniej zastanowić

    Jakie inne enduro 50 ccm możecie jeszcze polecić w podanym przeze mnie przedziale cenowym?

    #167829
    Kristop
    Uczestnik
    • 38
    • 1 164Postów:
    #167853
    adlukm90
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Dziękuję, propozycja również ciekawa. No i sieć serwisowa Rometa lepsza.

    Z droższej półki cenowej moją uwagę zwrócił Keeway TX 50 (link: http://relax.otomoto.pl/keeway-tx-50-M3291912.html)

    Przepraszam, że trochę marudzę, ale Waszym zdaniem czy pozostać w przedziale <5000 przy Benzerze albo Romecie, czy też lepiej wybrać droższy model?

    Czy będzie między nimi (np Rometem a Keeway’em) zauważalna różnica w jakości, trwałości, zachowaniu podczas jazdy, itp?
    Czy może pod tym względem nie ma dużych różnic i nie ma sensu płacić więcej?

    #167854
    Kristop
    Uczestnik
    • 38
    • 1 164Postów:

    No wiesz, w nim masz 2t H2O więc wiesz… Sam musisz zdecydować;)

    #167856
    adlukm90
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    No wiem….
    Pod względem finansowym najbardziej odpowiada mi jednak Benzer XCROSS 50.
    Choć Keeway kusi trochę lepszymi parametrami, no i wyglądem, nie ukrywam i chciałoby się go kupić….

    #167858
    Kristop
    Uczestnik
    • 38
    • 1 164Postów:

    No wiesz, twoja kasa, twoja decyzja:)
    Namyśl się i kupuj;) A jak nie to Derbi Senda używka:D

    #167861
    adlukm90
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

    Po namyśle zostanę jednak przy wariancie “budżetowym” i poszukam Benzera lub Rometa w najkorzystniejszej ofercie.

    Dziękuje za porady i poświęcony czas.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button