Skuter Kymco Agility 50 4T

Witam, jestem zainteresowany skuterkiem Skuter Kymco Agility 50 4T.

Jakie macie opinie na temat tego skutera?

Sprzedawca zaproponował mi że ściągnie mi od razu blokadę do 65 km/h za 100 zł bez utraty gwarancji. To mój pierwszy skuter i boję się trochę że rozwalę silnik. Możecie coś również doradzić na temat docierania?

Pozdrawiam,
Bartek

Czemu masz rozwalić silnik? 65km/h? Nie, nic się nie stanie.
Ale oczywiście na dotarciu nie będziesz mógł jeździć cały czas z max. prędkością bo zatrzesz silnik.

Co do samego docierania, to ja preferuję taki sposób, żeby jeździć spokojnie, nie przegrzewać skutera, nie katować go, umiarkowanie w przyspieszaniu i ciśnięciu z prędkością maksymalną. Najlepiej według mnie wogóle nie jeździć z max prędkością przez pierwsze kilkaset km. Wiadomo, odrobina przygazowania mu nie zaszkodzi, ale lepiej uważać. A, i jeszcze dać silnikowi pracować przy różnych obrotach.

Dzięki wielkie za dobre rady:)

Jeszcze jedno pytanko

Mogę jechać cały czas ze stałą prędkością dajmy na to 45-65 km/h ( w trakcie docierania silnika) mając odkręcony gaz tak na ok 3/4?

Sorry że głupie pytania trochę zadaje, ale dopiero wchodzę w świat dwóch kółek;-)

Tak ale nie za długo. Silnik ma chodzić ze zmiennymi obrotami a nie że przejedziesz sobie 5 km z manetką w jednej pozycji.

Po mieście będę jeździł więc ie będę miał problemów z tym żeby jeździć ze zmiennymi obrotami

witam sory za zmiane tematu ale chciałem się czy wie ktoś morze czy da rade kupic ten skuter w żyrardowie jeszcze ras sory ale wszedzie szukalem i nie moglem znależć

A ja dopisze coś od siebie na temat tego skutera. Kupiłem 4T i jestem naprawdę zadowolony. Od 02-07-2012 zrobiłem ponad 600 km po czterech dniach byłem na pierwszym przeglądzie. Jak mnie facet zobaczył to pierwsze pytanie co sie stało :) a ja na przegląd po 300km. Teraz o skuterze. Zablokowany jedzie max 55 km/h ważne 100 kg. Co do spalania to około 2,5L. Muszę kupic kurier bo nie mieści mi sie kask pod siedzenie to jedyny defekt. A schowek pod kanapa spokojnie mieści rękawice, kurtkę, łańcuch i jeszcze jest trochę miejsca. Co do jazdy w dwie osoby tez jest dobrze!!! Ja ma 187 a moje kochanie 164 i sie mieściły i jest wygodnie :) jeżeli chodzi o przyspieszenie to jak na skuter ok. Pierwszy na światłach bo moze czekam na zielone a nie jak inni dopiero 1 wrzucają. Elastyczność prędkości to nie ma co sie rozwodzić to jest skuter a nie samochód ale można sie poruszać spokojnie po mieście. Ja ogólnie jestem zadowolony i polecam czarną strzale :)

Pytanko.
Do czego jest ta tulejka i jakaś srobka co dali ja i kazali nie zgubić ?

Przejechane 207 km;]
Pomiędzy 85 km a ok. 150 km coś mi jakoś dziwnie piszczało wydaje mi się że z przedniego koła. Teraz już od czasu do czasu to się pojawia. Co to może być? Czy może w trakcie docierania jakieś piszczenia itp są normalne??

EDIT. Gdzie jest czujnik dzwoniącego telefonu w Agility?

piszczy hamulec ja tez tak mam. denerwuje że hej !!! teraz mam już prawie 1000km i jeszcze czasami sięodezwie na chwile. Musi sie po prostu ułożyć klocki z tarczą :)

amroz napisał:

A ja dopisze coś od siebie na temat tego skutera. Kupiłem 4T i jestem naprawdę zadowolony. Od 02-07-2012 zrobiłem ponad 600 km po czterech dniach byłem na pierwszym przeglądzie. Jak mnie facet zobaczył to pierwsze pytanie co sie stało :) a ja na przegląd po 300km. Teraz o skuterze. Zablokowany jedzie max 55 km/h ważne 100 kg. Co do spalania to około 2,5L. Muszę kupic kurier bo nie mieści mi sie kask pod siedzenie to jedyny defekt. A schowek pod kanapa spokojnie mieści rękawice, kurtkę, łańcuch i jeszcze jest trochę miejsca. Co do jazdy w dwie osoby tez jest dobrze!!! Ja ma 187 a moje kochanie 164 i sie mieściły i jest wygodnie :) jeżeli chodzi o przyspieszenie to jak na skuter ok. Pierwszy na światłach bo moze czekam na zielone a nie jak inni dopiero 1 wrzucają. Elastyczność prędkości to nie ma co sie rozwodzić to jest skuter a nie samochód ale można sie poruszać spokojnie po mieście. Ja ogólnie jestem zadowolony i polecam czarną strzale :)
Pytanko.
Do czego jest ta tulejka i jakaś srobka co dali ja i kazali nie zgubić ?

Ta tuleja i śrubka czyli tzw. dysza to zestaw do odblokowania skutera.

brylant1717 napisał:

Przejechane 207 km;]
Pomiędzy 85 km a ok. 150 km coś mi jakoś dziwnie piszczało wydaje mi się że z przedniego koła. Teraz już od czasu do czasu to się pojawia. Co to może być? Czy może w trakcie docierania jakieś piszczenia itp są normalne??
EDIT. Gdzie jest czujnik dzwoniącego telefonu w Agility?

Agility nie posiada czujnika dzwoniącego telefonu.

Do czego jest ta tulejka i jakaś srobka co dali ja i kazali nie zgubić ?

Kolego mógłbys zrobić zdjęcie jak to wygląda? Bo ja kupiłem używane t4 i wiem że tulei ani podkładki nie mam na wariatorze, a chciałbym go odblokować tak jak ma być, bo póki co to jakieś ok 55km jedzie...

Kurcze tuleja już jest wymieniona :) a jak wyglada? Jak 5cm rurki miedzianej 1/2 cala :)

Można dolać oleju jak będzie trochę za mało, nie wymieniając oleju z wylaniem itd jak na przeglądzie?