Skuter Keeway ry8 problem elektryka

Witam mam pewien problem z moim keeway ry8 50cm przebieg 7500 ,skuter odpala ze startera lecz np po 2h już tego nie zrobi wydaje odgłosy jakby odpalal lecz coś go blokowało po sprawdzeniu iskry na świecy jest ona słaba i przerywana , w momencie kiedy nie odpalał wymieniłem świece ,kabel,fajke,cewke i szczerze niewiem co dalej , może ktoś ma jakieś pomysły

ale blokowało go gdzie?
kręci wolniej wałem? ma przerwy w kręceniu?
czy tez kręci zdrowo, szybko i równo ale po prostu ma problemy z zapaleniem jak jest ciepły?

kręci normalnie prawie odpala lecz nagle jakby tracił moc ,nie ma reguły czy silnik jest ciepły czy zimny

ale rano odpala zawsze pewnie a dopiero kolejne odpalenia po 2-3h robią takie myki czy to zawsze jest problem?

nie ma reguły własnie rano zejde nie odpali , 3h pożniej odpali potem znowu np odpali a potem już nie ,tak jakby zyl wlasnym zyciem kiedy mu sie chce to ruszy

a z kopniaka? Kopniak energiczniej kręci wałem i nie obciąża w tym samym czasie elektryki. Akumulator jak rozumiem masz naładowany i sprawny i starcza na kilka minut takiego kręcenia?

własnie tu jest problem ze go nie ma dopiero za 2 dni bede jechał po części

tak akumulator jest sprawny i starcza na jakies 4 5 min kręcenia

to pozostaje standardowa diagnostyka w zależności czy jest 2T czy 4T.
kompresja, zawory, zawór membranowy, drożność fitrów, drożność karników, napowietrzanie zbiornika (test odpalania z otwartym bakiem) ew. test na samostarcie

to jest 2 t skuter sprawdzał mechanik kompresja ok zawory ok nowe filtry sa nowe sprzegło wariator ,kraniki drożne ,jak skuter odpali idealnie chodzi pieknie wkreca sie na obroty i nie am z nim żadnego problemu ,dlatego napisałem na forum co może byc powodem gubienia iskry "od czasu do czasu"

dodam że ostatnio po rozładowaniu przekażnik rozrusznika nie działał ale nagłe sam sie naprawil ...

jak to 2T to jak sprawdzał zawory ? :D bardzo zaawansowane to 2T.
usterki "od czasu do czasu" to najgorsza rzecz jaka jest do diagnozowania - bo nie wiesz czy w danym układzie nie ma błędu czy własnie jest ten moment że go nie ma.
Posprawdzaj standadowo kable masy. Zobacz czy nie gniją, nie zaśniedziały czy w kostkach instalacji elektrycznej wszystkie blaszki są tak podgięte że styk jest pewny. Zobacz czy nie łapie gdzieś lewego powietrza.
I jak ma taki problem z zapaleniem pogoń go samostartem. Zobacz po takim nieodpaleniu czy powodem nie jest zalana świeca

spróboje i dam znać