Skuter hybrydowy :D

Opłaca się kupić coś takiego?

http://allegro.pl/skuter-hybrydowy-kml-hybrid-nowy-nie-peugeot-zipp-i1493678240.html

Proste, że nie !.
Przecież to jest zwykły chińczyk .
Ta cała "hybryda" działa do 25km/h, rowerem szybciej się pojedzie :P.
O ile działa, bo z tym to nigdy nic nie wiadomo .
"Renomowana marka w Finlnadii " hahaha ..

Najlepszy sposób na tanią jazdę skuterem, jest gaz LPG. Można kupić oryginał z silnikiem 4T i fabryczną instalacją gazową, butla w kufrze. Był kiedyś opisany taki skuter na łamach pisma "świat motocykli"

Nie wiem czy się opłaca, ale ja bym nie kupił ;p

qazwsxedc napisał:

Nie wiem czy się opłaca, ale ja bym nie kupił ;p

hybrydy, czy skutera z LPG?

Hybrydy. Nad LPG byłbym nawet skłonny się pochylić.

Podobno w Azji, dużo skuterów jeździ na gazie propan-butan :)

U nas, póki co, na propanie-butanie chyba najwięcej jeździ wózków widłowych ;)

Raczej samochodów.. Jesteśmy na 3 miejscu po Korei i Turcji ;)

Hehe jak to musi wyglądać. Podjeżdżasz pod dystrybutor z gazem i mówisz do pełna proszę :D haha.

Kapuchon napisał:

Hehe jak to musi wyglądać. Podjeżdżasz pod dystrybutor z gazem i mówisz do pełna proszę :D haha.

hehe, to cytat ze świata motocykli ;)

Pietro napisał:

Raczej samochodów.. Jesteśmy na 3 miejscu po Korei i Turcji ;)

temat samochodów pominąłem celowo;p tymbardziej, że jak znam życie, to punkty montujące instalacje gazowe w samochodach przeżywają oblężenie totalne.

dziwisz się? litr Pb95 już ponad 5zł! a to bardzo dużo na polskie realia.. np w USA gdzie zarobki są kilka krotnie większe, zrobił się ogromny szum gdy paliwo podrożało w przeliczeniu z 1.50zł na 1.80zł, tam benzynka tańsza od litra mleka, a mleko też mają tanio... :(

Ani troche! Sam o tym myślałem, bo jednak tyś. km. i więcej się autem robi w miesiąc, ale z drugiej strony w sezonie samochód stoi w garażu, no chyba że są jakieś dłuższe wypady. A na spalanie skutera nie mogę narzekać.

Pietro napisał:

dziwisz się? litr Pb95 już ponad 5zł! a to bardzo dużo na polskie realia.. np w USA gdzie zarobki są kilka krotnie większe, zrobił się ogromny szum gdy paliwo podrożało w przeliczeniu z 1.50zł na 1.80zł, tam benzynka tańsza od litra mleka, a mleko też mają tanio... :(

Ale tam jest inna sytuacja. Przede wszystkim samochody mają silniki 2,5L i w górę. Silnik 3,2 nikogo nie dziwi i jest standardem w autach klasy średniej. Po drugie z racji że w stanach nie istnieje problem blokowisk to ludzie są rozsiani na bardzo dużym obszarze i standardowy amerykanin jeździ do pracy kilkadziesiąt kilometrów. Po trzecie dwa, trzy auta w rodzinie to też norma więc jak tak podliczyć miesięczne wydatki na paliwo statystycznej rodziny to nie są to takie grosze.

Powiedzmy że skuter pali 3l,
100km=15zł
1000km=150zł
10.000km=1500zł.

Na gazie możnaby więcej jeździć, bez dziury w budżecie, lub zaoszczędzoną kasę zainwestować w markowe ciuchy na sqt lub akcesoria ;)

Suawek napisał:

Pietro napisał:
dziwisz się? litr Pb95 już ponad 5zł! a to bardzo dużo na polskie realia.. np w USA gdzie zarobki są kilka krotnie większe, zrobił się ogromny szum gdy paliwo podrożało w przeliczeniu z 1.50zł na 1.80zł, tam benzynka tańsza od litra mleka, a mleko też mają tanio... :(

Ale tam jest inna sytuacja. Przede wszystkim samochody mają silniki 2,5L i w górę. Silnik 3,2 nikogo nie dziwi i jest standardem w autach klasy średniej. Po drugie z racji że w stanach nie istnieje problem blokowisk to ludzie są rozsiani na bardzo dużym obszarze i standardowy amerykanin jeździ do pracy kilkadziesiąt kilometrów. Po trzecie dwa, trzy auta w rodzinie to też norma więc jak tak podliczyć miesięczne wydatki na paliwo statystycznej rodziny to nie są to takie grosze.

może tak, a może nie, bo małe auta z europy i azji też jeżdżą po USA, nie każdy jeździ Camaro czy Corvette z silnikiem 5700ccm...a gdyby nawet, to kierowca busa wożącego niepełnosprawne dzieci zarabia 6000USD, więc ta benzyna mogłaby u nich kosztować 7zł za litr, jak w Norwegii i nie mieli by szkody...

ciekawe jakby wyglądała instalacja LPG do sqta???

Na YouTube są filmiki z LPG w skuterze :)

KrzysiekP napisał:

ciekawe jakby wyglądała instalacja LPG do sqta???

tylko, że to musi być skuter z silnikiem 4T ;)