Skuter Haotion odpala i gaśnie.

Witam serdecznie wszystkich. Na początku wspomne ze ze skuterem zaczynam swoją przygotę. Trafił mi się i nabyłem go skuter haotion 4T z 2010 r. z przebiegiem 40km (słownie: czterdzieści kilometrów) -))
tak skuter stał 3 lata jako że okazał się niepotrzebny i mam następujący problem. Najpierw nie chciał odpalić a keidy odpalił wchodził na wysokie obroty po czym po 3 sekundach chodzenia gaśnie. Jaka może być przyczyna. Proszę o jasne podpowiedzi gdzie jest element i jak go sprawdzić jak dla laika.
Pytanie dodatkowe gdzie znajduje sie świeca? regulacja obrotów, gaźnik i jak sie dostać do nich.
Nadmienię jeszcze że jest zalane paliwo nie wiem ile czasu ma ono może ze dwa lata moze to ta przyczyna/
dziękuję za pomoc chciałbym sobie sam poradzić i mieć satysfakcję niż oddawać na serwis.

Paliwo po 2 latach straciło właściwości. Spuść je odpinając wężyk idący z pod baku i zalej jakieś porządne nowe. Daj też z 5ml paliwa pod świecę która znajduje się jakby to powiedzieć na początku silnika :)http://www.youtube.com/watch?v=0HJjIbAG2bI
Po tych zabiegach pokop na wyłączonym zapłonie energicznie ok. minutę, włącz zapłon i spróbuj zapalić. Jeśli będzie chodzić nie gazuj, daj mu pochodzić na wolnych obrotach parę min. Jeśli będzie przygasał to dodaj mu lekko gazu ale nie na full.

paliwo nie straci własciwosci , miałem komarka w którym paliwo było czerwone lezało w nim około 20lat i normalnie komarek palił . poprostu wymien swiece i przeczysc gaznik bo pewnie zrobił sie w nim osad . sprawdz tez czy z kranika leci prawidłowo paliwo , przeczysc wszystko i będzie chulał .

dzięki kargulec12
myslisz ze to pomoże?

ja pisałem ze odpala po trudach ale chodzi 3 sek i gaśnie
co zauważyłem ze jakby na dużych obrotach po odpaleniu i jakby go zalewało i gaśnie. Więc myśle ze problem leży gdzieś indziej, tylko gdzie?
czy filtr paliwa jest gdzieś pod owiewką nad rurą wydechową? trzeba zdjąć ją?
może świecę wymienić? kojarzysz jaka tam jest?

Z tym paliwem, może faktycznie jest ok., tego ci nie powiem ale możesz spróbować. Sprawdź czy świeca ma iskrę jeśli tka to jest ok. Jak ma iskrę to wlej te 5ml dobrej benzyny pod świecę. Możliwe że ma słabe podciśnienie, odepnij wężyk podciśnienia i zassij z niego powietrze parę razy i załóż z powrotem. I odpal, jak będzie dalej tak samo to tak jak poprzednik mówi wyczyść dokładnie gaźnik. Świeca pasuje np. taka: http://allegro.pl/swieca-irydowa-cr-7hix-fresco-f16-vapor-4t-i3518289499.html

jakiś manual gdzie jest gaźnik -) i jak przeczyścić?

Gaznik w 4t masz przewaznie pod kanapa, musisz ja zdjac i miedzy krućcem ssącym(kolankiem co wchodzi do glowicy (przodu silnika) a rurka ktora wychodzi do filtra powietrza(czarna skrzynka nad przekladnia). Miedzy tym znajduje sie gazior.