skuter drży

mam problem ze swiom skuterem 4t to znaczy gdy jade 40km/h to skuter zaczyna delikatnie drżeć i nie wiem co jest tego przyczyna czy to jest normalne w skuterach

To nie jest normalne.

A co moze byc tego przyczyna??

ja tak miałem tak od 40 do 50km/h i nie wiem co to było ale przeszło z czasem , może masz koło nie wyważone ?

Od kiedy masz ten problem? U mnie drgania były spowodowane zużytym łożyskiem w przekładni.

u mnie to coś z kołem tylnym bo jak jechałem v maxem albo dawałem gaz do dechy na nóżce to musiałem trzymać skuter żeby mi nie uciekał- tak nim rzucało :D a raz znowu mi przodem zarzucało jak ślimak prędkościomierza się zacinał i to już było nie bezpieczne.

ja mam ten problem od około 700km nie przeszkadza mi to ale nie wiem o co chodzi z tymi wibracjami tak jak mowi Lukario u mnie tylne koło tak dziwnie sie kreci tak chocby latało na boki

a jeszcze pytanie do do DooOminO ile takie łożysko przekładni kosztuje??

W 4t tego łożyska nie ma ( łożyska pokrywy )

Jak nie ma ? Łożyska w przekładni są i w 2T i w 4T. Łożysko kupisz do 20 zł/szt. Tylko kupuj dobrych firm np SKF, FAG, FŁT

Ja mam ten sam problem. Jak mam gdzieś 10k rpm i skuter stoi na centralnej podporze to zaczyna " sunąć" do tyłu. A w trakcie jazdy czuć jak sie trzęsie. Ja myślę że to może być skrzywiona felga albo źle wyważona. Ale weź teraz płaci kase za prostowanie. Tak to już jest w chińczykach.

madi napisał:

Jak nie ma ? Łożyska w przekładni są i w 2T i w 4T. Łożysko kupisz do 20 zł/szt. Tylko kupuj dobrych firm np SKF, FAG, FŁT

u kolego (4t) nie widzialem tego lozyska sprzegla co jest w pokrywie .

w pokrywie niema , ale tam gdzie jest olej to są z obydwu stron

Tam gdzie sa przelozenia to chyba normalne, ze lozyska sa .

u mnie jest to samo , 2t , tyle ze przy ruszaniu tak do 15 km/h

Może to być wynik krzywej opony. W moim Torosie GP500 musiałem potraktować szlifierką przednią oponę. Tylną wymieniłem, bo była z "rzadkiej" gumy - zaczęła puszczać powietrze i to w tylu miejscach na raz, że zdecydowałem się na jej wymianę i teraz jest już OK. Sprawdź krzywiznę opony, może i u Ciebie jest podobnie.
Takie już są te nasze Chińczyki.... jak napisał monek100.